.

Филтрет од 15х20х1, МЕРВ 11, Алерген Намалување НА КЛИМАТИЗАЦИЈА Печка Филтер За Воздух, МПР, Филтри

Филтрет од 15х20х1, МЕРВ 11, Алерген Намалување НА КЛИМАТИЗАЦИЈА Печка Филтер За Воздух, МПР, Филтри

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Не сте сигурни кој филтер уред или филтер ќе го купите? Кликнете овде за да го видите нашиот водич за помош. Одлучете Се За Филтер За Воздух За Намалување На Алергенот За Да го трансформирате системот за централно греење и ладење во операција за филтрирање на воздухот во целиот дом. Овој филтер без глупости помага да се фатат различни големини на честички, од големиот (влакненца, полен, прашина и првут од домашни миленици) до микроскопскиот (чад и смог) Вклучува Филтрет ЗА 3М, 15х20х1, МЕРВ 11, ФИЛТЕР За Воздух ЗА Климатизација ЗА Намалување На Алергени, Фаќа Првут И Полен За Миленичиња, 1200 МПР, 4 Филтри. ГОЛЕМИНА НА ФИЛТЕРОТ : . НАДМИНУВА ФИБЕРГЛАС, ПЕРАТ и НЕЕЛЕКТРОСТАТСКО 3-месечно плисирано 1 инчи. домашни филтри за воздух за вашата печка, клима уред или СИСТЕМ ЗА КЛИМАТИЗАЦИЈА. ДИЗАЈНИРАН СО Ексклузивна Технологија Filtrete Qrand 3-во-1 од 3 M за да ги зароби несаканите честички на воздухот додека дозволува почист проток на воздух. ПРИВЛЕКУВА и ФАЌА честички како влакненца, полен, прашина, првут од домашни миленици, чад и смог. 1200 МПР има рејтинг НА МЕРВ 11. Колку Е повисок МПР, толку повеќе микрочестички дејствуваат како полен, првут од домашни миленици, чад, бактерии и вирусивашиот филтер ќе фати од воздухот што минува низ него. НАЈДЕТЕ ЈА ВАШАТА ГОЛЕМИНА : МПР 1000, МПР 1200 и МПР 1550 достапни во 4 инчи., 4 во. тенок вклопуваат и 5 во. дебели филтри за воздух. ЗА ОПТИМАЛНИ ПЕРФОРМАНСИ на вашиот систем за греење и ладење или СИСТЕМ ЗА КЛИМАТИЗАЦИЈА, менувајте го домашниот филтер за воздух најмалку на секои 90 дена за 1 инчи. филтри, и најмалку на секои 12 месеци за 4 во. и 5 во. филтри. Валканиот филтер ќе го забави протокот на воздух и ќе го натера системот да работи понапорно за да ве загрее или ладитрошење енергија. Пријавете се за програма за потсетување за промена на филтерот (/Менувач) што работи за вас! Само ЗА СТАНБЕНА употреба. СОЗДАДЕТЕ ОДБРОЈУВАЊЕ ЗА ПРОМЕНА во Паметната апликација Filtrete. Едноставно користете ја апликацијата за да го скенирате баркодот на пакувањето на вашиот филтер, а потоа изберете 30, 60 или 90 дена за одбројување на вашата замена. Кога ќе истече животниот век, ќе добиете известување за промена на филтерот.

Детални спецификации