.

Гербер Памучна Рамна Ткаенина Бебешка Пелена, Бело Пакување

Гербер Памучна Рамна Ткаенина Бебешка Пелена, Бело Пакување

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Направете одржлив избор кој е добар за планетата и вашето малечко со ова 10-пакување рамни платнени пелени за еднократна употреба од гербер! Кога барате одржливи опции за пелени, овој сет е паметна инвестиција. За разлика од пелените за еднократна употреба, можете да ги користите повторно и повторно. Тие се направени од издржлива 100% памучна ткаенина која може да издржи на честото перење. Чувајте неколку скриени во вашата торба за да бидете подготвени кога патувате. Машинското перење и сувата ткаенина го олеснуваат подготвувањето за повторна употреба за кратко време! Овие пелени можат да се упатат директно во машината за перење и сушење. Нарачајте го вашиот сет денес за да го складирате овој органски неопходен за малите момчиња и девојчиња! Вклучува десет рамни платнени пелени. 100% памучно птичјо око. Бебешката мека ткаенина е одржлива за да ви даде мир на умот дека ниту една штетна материја нема да ја допре кожата на вашето бебе. Еднократно за еколошки заштеди. Бело. Увезени. Машинско перење / сушење.

Детални спецификации