.

Дорман 924-Предна Монтажа На Телото За Специфични Модели На Доџ

Дорман 924-Предна Монтажа На Телото За Специфични Модели На Доџ

DEN 949.28

Од стока
Во магацинот

Не дозволувајте носените држачи на телото да го уништат удобното возење на вашето возило. Овој држач за каросерија го вклучува целиот хардвер потребен за лесна замена. Направен со квалитетни материјали за долг работен век, овој дизајн специфичен за возилото е совршено вклопување. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - оваа монтажа на телото се вклопува и функционира како оригиналната монтажа на опремата. Квалитетна конструкција-произведена од премиум материјали за долг работен век. Одлична вредност-оригинален квалитет на опремата по пониска цена. Тестиран квалитет-претрпе тестирање за да обезбеди правилно вклопување и перформанси. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Доџ Дакота : 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 Доџ Дуранго : 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна.

Детални спецификации