.

Рис Р34 - Приколка Кука Топката Планината-Црна

Рис Р34 - Приколка Кука Топката Планината-Црна

DEN 687.20

Од стока
Во магацинот

Рис Влечна Сила три-топката топката планината обезбедува најголема погодност и флексибилност за леснотија на користење на клиентите кои имаат различни барања за влечење. Едноставно прилагодете го држачот за топка и ротирајте до саканата топка за кука. Инженер и тестиран за надминување на стандардите за влечење.Име на брендот : Рис Под Бренд : Тип На Производ За Влечење : Број На Монтирање На Три Топки Во Пакет : 1 Пк Должина На Стеблото : 8 инчи. Боја/Финиш : Четкан Црн Никел Класа : Класа V Должина : 12 во. Тежина : 10,1 фунти. Дијаметар топката : 1.875 во. Пин Дијаметар : 0.625 во. Отворање на приемникот : 2 инчи. Тежок метал дизајниран да обезбеди подобрена заштита од корозија и подобрен изглед. Универзални држачи за вклопување до 3 големини на топката, 1,87, 2 и 2,31 инчи; шупливото стебло одговара на отворите на приемникот од 2х2 инчи. Изберете од низа капацитети за влечење, вклучувајќи 2.000, 6.000 или 10.000 фунти. Удобен и лесен за употреба за сите потреби за влечење. Лесната инсталација ја извлекува лентата за извлекување и ротира до посакуваната топка за кука. Идеален за влечење и влечење чамци, приколки за комунални услуги, кампери, приколки за добиток, приколки за рекреативни возила, нечисти велосипеди, Атв, мотоцикли и многу повеќе. Инженер и тестиран за да ги исполни стандардите за квалитетни перформанси. Боја : Црна. Димензии( L x w x H) : 12 x 7,2 x 5 инчи. Тежина : 10,15 фунти.

Детални спецификации