.

Кели Еџ А С 235 70Р 106Т КАКО Што Одговара Целата Сезона Гума: 2004 - ХОНДА ПИЛОТ ЕКС-Л, Форд Експлорер Спорт

Кели Еџ А С 235 70Р 106Т КАКО Што Одговара Целата Сезона Гума: 2004 - ХОНДА ПИЛОТ ЕКС-Л, Форд Експлорер Спорт

DEN 1545.28

Од стока
Во магацинот

Кели Еџ А/КАРАКТЕРИСТИКИ И Придобивки Од целокупното временско влечење подолготраен век на траење на шарата подобрена контролираност намалени нивоа на вибрации на патиштата преглед Кели Еџ А/С е гума за турнеи во текот на целата сезона произведена за патнички возила и Теренци. Кели нуди гаранција за облека од 55.000 милји со овој модел.Гумата гарантира врвно влечење на сите временски услови. Моделот на шарите цврсто ја зафаќа површината на патот во суво, влажно и зимско време, обезбедувајќи одлична безбедност при возење при сите временски услови. Широките периферни и странични жлебови активно се спротивставуваат на ситуациите на хидропланирање со евакуација на вода и кашест снег од под стапалото на гумата. На овој начин се обезбедува побезбедно возачко искуство.Стапалото на гумата е стабилизирано благодарение на одличниот контакт со патот. Ова го продолжува животниот век на шарата и ја зголемува контролата на моделот. Стабилизираниот отпечаток на гумата спречува поместување на елементите на шарата, овозможувајќи му на шарата рамномерно да го распредели притисокот при возење по површината на гумата. Еднаквата распределба на силите на забрзување, свиоци и сопирање спречува формирање на неправилни обрасци на абење низ областа на шарата, што значително го продолжува животниот век на шарата и употребливоста на гумите.Подобрената реакција на управувањето и стабилноста на возењето се должат и на стабилизираниот отпечаток. Одржуваниот постојан контакт со површината на патот ја зголемува стабилноста на возењето и одговорноста на управувачот. Како резултат на тоа, гумата е прицврстена од притисокот на возењето што влијае на неа и нејзиниот одговор на управувањето на упатствата на возачот е брз и прецизен. Блоковите на шарите на дизајнот на рамената дополнително ја подобруваат контролата со зајакнување на способноста и моќта на свиоците и маневрирањето. Блоковите на рамената на дизајнот на шарата обезбедуваат дополнителни рабови на гризење во сите временски услови и обезбедуваат побезбедна способност за свиоци.Работ А / С нуди удобно искуство во возењето. Одличната влечна сила на шарата и постојано одржуваниот контакт на патот ги намалуваат вибрациите на патот што се чувствуваат во кабината на возилото. Спуштените вибрации на патот што ги чувствуваат патниците додека гумите се во движење гарантираат пријатно возење. Големина : 235/70Р16. Сезона : Цела Сезона. Перформанси : Турнеја. Тип на автомобил : Камион/ТЕРЕНЕЦ. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Гума Раб Не Се Вклучени.

Детални спецификации