.

Лав Бренд Роден ГРАД САД ПРЕДИВО-Клуч Ларго Твид, Мултипакет од 12

Лав Бренд Роден ГРАД САД ПРЕДИВО-Клуч Ларго Твид, Мултипакет од 12

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

ЛАВ БРЕНД-Роден ГРАД САД Предиво. Ова буци предиво е совршено за плетење, капчиња и изработка. Направете проекти брзо со оваа гломазна, лесна нега предиво. Тежина категорија : 6. Цврсти материи : 100% акрилик, 5oz/142g, 81yd/74m. Мулти-Обоени : 100% акрилик, 4oz/113g, 64yd/59m. Твид : 94% Акрилик/6% Вискоза, 4oz/113g, 64yd/59m. Мерач : плете : 9st x 12r = 4in/10cm на големина 13/игли од 9 мм, капчиња : 6,6 sc x 8r = 4in/10cm со големина n13/9mm кука. Диелот : ние се обидуваме, но не сме секогаш во можност да одговараме на диелот. Грижа : ладно перење во машина (макс.темп. 86Ф/30С), исушете се, не избелувајте, не пеглајте, хемиско чистење. Лав Бренд Роден ГРАД САД ПРЕДИВО-Клуч Ларго Твид, Мултипак од 12.

Детални спецификации