.

Мермерната Торта на ентенман, оз

Мермерната Торта на ентенман, оз

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Не можете да одлучите дали сте расположени за бела или чоколадна торта? Добијте го најдоброто од двата света со Мермерната Торта На Ентенман. Почестете се со слатка пауза од напорниот ден со тоа што ќе ја исечете оваа вкусно густа торта што се пече до совршенство. Без разлика дали сте во потрага по устата десерт да уживаат како средината на денот третираат, или по вечерата слатка за споделување со најблиските, овој 12oz. тортата е најдобриот начин да ја задоволите секоја желба за слатки заби. Од 1898 година, Ентенман одржува традиција на квалитет, и оваа торта е крајниот пример за безвременска класика усовршена од експертите. Оваа ставка е Стабилна На Полицата. Опис На Големината : Редовно. Кошер. Мермерната Торта На Ентенман го нуди најдоброто од двата света со вкусно густа комбинација бела торта и чоколадна торта што се пече до совршенство. Овој 12оз. тортата е најдобриот начин за задоволување на секоја желба за слатки заби. Совршен придружник на вашето утринско кафе, попладневна шолја кафе, десерт или само за да ја задоволите желбата за слатки заби!. Повеќе од 120 години, Ентенман прави фини печива што го прават животот малку посладок.

Детални спецификации