.

Никол Кертис Машина Перат Серија Геометриски Морнарица 9 '2 12 Површина Килим

Никол Кертис Машина Перат Серија Геометриски Морнарица 9 '2 12 Површина Килим

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

"Верувам дека секоја куќа има своја приказна, време е да ја напишете вашата со оваа безвременска колекција." - Никол Кертис Серијата Никол Кертис 1 За Перење Килими Го канализира живиот дух од минатото преку сложено печатени персиски цветни и племенски дизајни. Овие килими инспирирани од гроздобер ви помагаат да го трансформирате вашиот дом во вашето светилиште, при што секој дизајн носи карактеристично потресена завршница за удобно живеено чувство. Серијата 1 е дизајнирана имајќи го предвид лесното чистење, со мешавина што може да се пере во машина од рамно ткаени шенили и памучни влакна кои се неверојатно меки на допир. Донесете стилски апел до вашиот простор со овој геометриски килим Од Колекцијата На Тепих Од Серијата Никол Кертис 1 Што се Пере. Дизајнот на прозорецот инспириран од гроздобер додава карактеристичен изглед на вашиот декор со намерно потресена морнарица-сина земја и дијамантска обвивка. Рамен ткаен од супер-мека мешавина од памук и поли-шенил, овој тепих што може да се пере во машина е идеален за зафатени домаќинства и области склони кон истурање. Геометриски печатен килим со тивко потресена земја. Перење, рамна конструкција. 69% Полиестер, 31% Памук. Машински изработени. Идеален за вашата дневна соба, трпезарија, кујна и области склони кон излевање. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина. Препорачуваме тепих за да ви помогнеме да го задржите вашиот килим на место и да го продолжите неговиот животен век.

Детални спецификации