.

Викс Топол Испарувач На Пареа, В105, Вајт

Викс Топол Испарувач На Пареа, В105, Вајт

DEN 767.84

Од стока
Во магацинот

Помогнете привремено да ги ублажите симптомите на кашлица и метеж кај Викс Топол Испарувач на Пареа. Овој производ содржи 1,5 литри вода и испушта топла пареа за да помогне во ублажување на симптомите на настинка и грип. Има удобни карактеристики како големо ноќно светло, а има и заштитен дизајн на штитник за пареа за безбедност. Ако го користите производот и тој станува празен од вода, овлажнител На Пареа Викс има автоматски сензор за исклучување. За дополнителна удобност, овој испарувач има вградена и чаша за лекови. Оваа чаша може да се користи со производи Како Викс Вапостеам или Каз Инхалант. Исто така, постојат двојни слотови за подлога за мирис што треба да се користат со Викс Вапопади. ОВЛАЖНИТЕЛ ЗА ТОПЛА МАГЛА-Испарувач На Топла Пареа И Овлажнител На Викс е суштински дел од добриот сон кога членовите на семејството се болни, за време на сезоната на алергија или кога воздухот е сув. Работи Со Викс Вапопади и Вапостем за дополнителна смирувачка удобност. ОЛЕСНУВАЊЕ НА КАШЛИЦАТА и ЗАСТОЈОТ – Испарувачите за спална соба и дом може да бидат корисни кога е тешко да спиете со кашлица и метеж. Може да обезбеди привремено олеснување со додавање на потребната влага во воздухот, а Пареата (не е вклучена) нуди дополнителна удобност. НОЌНО СВЕТЛО - овој овлажнител за деца и бебиња со ноќно светло го прави времето за спиење уште поудобно со додаденото ноќно светло. Брз е и лесен за употреба, исто така, со широк отвор на резервоарот за лесно чистење и полнење. ИЛИДИФИКАТОРИ за СПАЛНА СОБА И МНОГУ ПОВЕЌЕ – топол испарувач на пареа е одличен за мали деца и возрасни и совршено се вклопува во секоја просторија. Користете кога воздухот е сув, во сезоната на алергии, кога е болен или дури само за одржување на оптимално ниво на влажност во затворените простории. ЕДЕН ВЕК МОЌНО ОЛЕСНУВАЊЕ - Кај Викс, веруваме дека секој заслужува допир на грижа. Нашата линија навлажнувачи, инхалатори за пареа и испарувачи ви помагаат да дишете подобро и да спиете поудобно, каде и да сте.

Детални спецификации