.

Спајс Острови Земјата Сенф, 1. оз

Спајс Острови Земјата Сенф, 1. оз

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Спајс Острови внимателно избира само врвен квалитет, со полн вкус сенф семиња за правење На Нашата Земја сенф. Користете Мелен Сенф како замена за подготвен сенф каде што се посакува чист вкус на сенф. Мелениот Сенф ги оживува салатите, преливите и кремастите сосови. Користете за да додадете чист вкус на сенф во глазури и путери со вкус за месо, риба, дивеч и живина. Spice Islands ' ® Мелен Сенф 1,8 мл. Тегла.

Детални спецификации