.

Отров Моќ Патека Хантер R T Сите Терени LT37X12. 50R 128q F Лесен Камион Гума

Отров Моќ Патека Хантер R T Сите Терени LT37X12. 50R 128q F Лесен Камион Гума

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

Ловец На Патеки за Моќност на отров R/T LT37 X12, 50 R20 128q Foverviewte Trail Hanter R/T е хибридна теренска гума Со максимална влечна сила на Venom Power која нуди повеќе контактни лепенки и подобрени перформанси на патот од Terra Hunter R/T. Агресивниот дизајн на двоен страничен ѕид не само што обезбедува дополнителна влечна сила надвор од патот и оклоп на страничниот ѕид, туку им дава на ентузијастите optionsетски опции да се занесат Дива Страна. Оптимизираниот сооднос празнина-навртка за екстремни услови надвор од патот обезбедува неспоредлива влечна сила во кал, снег, песок и карпест терен. Длабока длабочина на шарите за зголемена способност надвор од патот, отпорност на хидропланирање и подолг век на траење. Блокот со длабоки рабови што пие по двете раменици ја подобрува стабилноста на ракувањето, стисокот и сопирањето во зима и влажни површини. Повеќе униформни квадратни блокови на рамената за зголемена контактна лепенка за зголемена влечна сила на и надвор од патот. Напредна шема на шарите и варијација на висината што ја скроти бучавата од патот за помазно возење на автопат и ја зголемува удобноста и за возачот и за патниците. Исфрлувачите на кал и камен помеѓу блоковите на навртките на рамената помагаат да се фрли кал и да се спречи дупчење камен. Големина : LT37 X12. 50 R20. Опсег На Оптоварување : Ф. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Детални спецификации