.

Модул За Сензор за температура, Сигурен Издржлив Модул За Сензор За Температура Широко Применлив 5V 12V 7-13MA ЗА Индустриски Системи 5V TTL Нема Сензор, 5V Нема Сензор, 12v 485

Модул За Сензор за температура, Сигурен Издржлив Модул За Сензор За Температура Широко Применлив 5V 12V 7-13MA ЗА Индустриски

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Модул За Сензор За Температура NTC, Сигурен Издржлив Модул За Сензор За Температура Широко Применлив 5 V 12 V 7-13 MA ЗА Индустриски Системи 5 V TTL232 Нема Сензор,5 V 485 Нема Сензор,12v 485 Specification : Тип На Ставка : Модул За Температура Работен Напон : 5v Верзија : DC 3.7-5.5 V; 12v Верзија : 6-25 VWorking Струја : 7-13ma rtu протокол, 03 ПРОЧИТАЈ 06 Пишува .Сериски Порт Бауд Стапка : 9600 стандардно, N, 8, 1 со менување на адресата 485, до 247 модули може да се каскадираат повеќе од 16 ве молиме користете R485 Repeateradapted Сензор : B3950 10k 1% NTC Термистор Отпорност Опсег На Мерење На Температурата користејќи Го Нашиот Ntc Сензор : -20 Степени Целзиусови до +125 Степени Целзиусови .Точност на мерење на температурата користејќи Го Нашиот Нтц Сензор : 1%.Големина : Прибл. 30 x 15 x 6mm / 1.2 x 0.6 x 0.2 in Weight : 5v верзија 2g, 12v верзија 2.5 g Опционален Стил : 5 V TTL232 Нема Сензор, 5 V 485 Нема Сензор, 12v 485 Нема Сензор, NTC Сензор А, Ntc Сензор Б Пакет Листа : 1 x Температурен Сензор Модул со модифицирање на адресата 485, максимум 247 модули може да се каскадираат повеќе од 16 ве молиме користете r485 повторувач. Точност на мерење на висока температура, опсегот на мерење на температурата е -20 Степени Целзиусови до + 125 Степени Целзиусови. Погоден за индустриски системи, термометри и термички чувствителни системи. Усвоени од електронски компоненти и процес на точност, обезбедуваат издржливост. Иглата има контактни перформанси, обезбедува стабилна работа.

Детални спецификации