.

7во Детска Таблета, 5000mah Таблета За Бебиња За Полнење За Учење За Деца Зелена, Розова, Сина

7во Детска Таблета, 5000mah Таблета За Бебиња За Полнење За Учење За Деца Зелена, Розова, Сина

DEN 1279.84

Од стока
Во магацинот

7во Детска Таблета, 5000mah Таблета За Бебиња За Учење За Деца Зелена,Розова,Сина Спецификација : Тип На Ставка : Детска Таблета Материјал : Пластика, Електроникс Систем : за 10support Јазик : Стандарден англиски, Поддршка На Повеќе Јазици Scpu : За Mt6582 Octa Cores Memory : 4 GB И 32 GBHard Диск : Максималната Поддршка Е 128 G приказ на мемориска картичка : 7во 1960x1080 Ipsbt : Bt5.0touch Екран : Капацитивен Екран Со 5 Точка Touchi/O : 1 X 3.5 Mm Порта За Слушалки, 1 X Микро Usb портпароли : еден Звучникмикрофон : Поддршка Wifi : 2.4 G/5 G Слот За Двојна Лента : слот ЗА ЕДНА КАРТИЧКА еден сензор за мемориска картичка : Поддршка : Поддршка Glonass : камера за поддршка : Предни 5mp И Задни 8mpvideo Поддржани Формати : Avi, Mp4, Flv, 3gp, Mkv, Wmv Итн.Гласовна Фреквенција Поддржани Формати : MP3, WMA, OGG, AAC, WAV FLAC итн.Формат на слика : JPG/BMP/PNG/Gifspeciation : АМЕРИКАНСКИ Приклучок Применлив Напон : 100 до 240vbattery Тип : Вградена Во 5000mah литиумска Батерија вклучена Листа На Пакети : 1 x Детски Таблет1 Кабел 1 x Адаптер1 x OTG Кабел1 x Упатство За Употреба Забелешка : Испорачано Со Вградена Батерија Брзо Работење : таблетот 7in користи за 10 оперативен систем и окта јадро процесор процесор, СО 4 GB МЕМОРИЈА И 32gb Меморија. Исто така, може да се прошири ДО 128 GB. 1960x1080 7in : таблетот за игри е опремен со голем екран 7in, 1960 X1080 HD РЕЗОЛУЦИЈА IPS дисплеј и живописни бои за подобро уживање. Практична Функција : преносливиот таблет поддржува 2,4 G 5 G Wi Fi и 5,0 bt врски. 1080 P може да се користи за читање, фотографирање, видеа итн.

Детални спецификации