.

Касписки Страничен Стол Во Темно Сива И Црна Боја

Касписки Страничен Стол Во Темно Сива И Црна Боја

DEN 3039.84

Од стока
Во магацинот

Касписката трпезариска маса се истакнува со чиста силуета што носи модерна елеганција во средината на векот во вашиот простор за јадење. Неговата правоаголна форма претставува природен проток кој убаво се спарува со различни стилови на трпезариски столчиња. Белата маса од вештачки мермер додава стилски допир, додека црните испрскани заострени нозе со метален врв нудат поголема длабочина и визуелен интерес. Совршен за домаќин на специјални семејни собири и вечери во работниот ден. Спарете го со соодветните странични столчиња. Страничните столчиња нудат црни заострени нозе и тафтувани потпирачи за грб. Тапацирано седиште и перница за грб. Канал тафтуван. Испрскана заострена нога со метален врв. Густина На Пена : Д25. Големина на потпирачот за рака : 25 "H. дозвола За Подот : 15". Тежина капацитет : 300 фунти. Потребно е собрание.

Детални спецификации