.

Miabellaенски жени 3- КТ овално, создадено смарагд создаден бел сафир 10kt бело злато ореол прстен

Miabellaенски жени 3- КТ овално, создадено смарагд создаден бел сафир 10kt бело злато ореол прстен

DEN 5376.00

Од стока
Во магацинот

Добијте привлечен изглед со овој софистицирана миабела создадена смарагд и бел сафир ореол прстен. Изработено во бујно бело злато од 10 карати, овој прекрасен прстен има еден овален, сет, создаден смарагден скапоцен камен (10х8мм), и 30 тркалезни, поставени бели камења од бели сафир (1,5х1,5 мм). Засилен со полирана завршница, овој зачудувачки прстен е симбол на елеганција и рафинирање. Подарете го овој прстен на некој што обожава камени додатоци. Направено во 10kt бело злато. 3-7/8 CT T.G.W. Создадени скапоцени камења Емералд и создадени бели сафир. Создадено смарагд сечење : овален. Создадена големина на смарагд : (10x8mm). Создадено поставување на смарагд : сет на понг. Создаден бел сафир исечен : круг. Создадена големина на бел сафир : (1,5х1,5мм). Создадено поставување на бели сафир : поставено од путер. Ширина на опсегот : 1,7мм. Хало прстен. Може да се роди камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Детални спецификации