.

Благородни постелнина со цврсти микрофибер, сет, камен, кралица

Благородни постелнина со цврсти микрофибер, сет, камен, кралица

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Благородниот постелнина со 4 парчиња сет е дизајниран за удобност, мекост и дишење. Нашиот увезен микрофибер е двојно четкан за да ги даде вашите чаршафи меко чувство, додека исто така се 2x потрајни од памук, отпорни на избледени, машини што се пеат и совршени за сите сезони. Со најразлични бои што треба да изберете, сигурно ќе најдете совршен сет за да ги завршите постелнината и да и дадете на вашата соба освежувачки нов изглед. Направено од 100 проценти увезени 95 GSM микрофибер. Сет со 4 парчиња вклучува : 1 рамен лист, 1 поставен лист и 2 перници (близнаци и близнаци дополнителни долги комплети доаѓаат со 1 перница). 16 in. Длабоки џеб опремени чаршафи, совршени за преголеми душеци. Лесна грижа : Машинско миење ладно, суво суво, отпорно отпорно, не е потребно, без пеглање; Не бели или користете омекнувач на ткаенини. Супериорно ткаење за издржливост и мек допир за дишење. Совршена опција за оние со алергии или чувствителна кожа. Големини : Близнак, близнак дополнителен, полн, кралица, крал и крал на Калифорнија. Достапно во најразлични 19 убави бои : аква, црна, руменило, бургундска, чоколада, глина, злато, сива, слонова коска, светло сина, светло сива, нане, морнарица, океан, виолетова, мудрец, чеша, таупе и бело. Погоден за широк спектар на стилови како што се, модерни, крајбрежни, крајбрежни, фарми, индустриски, глам, рустикален, модерен, бохо, шик; како и современа или традиционална. Комплетот за големина на близнаци вклучува : . 1 вграден лист : 39 "W x 75" L +16 ". 1 рамен лист : 66" W x 96 "L. 1 Стандардна перница : 20" W x 30 "L. Twin Extrage Site Set Вклучува : . 1 Вметнат лист : 39 "w x 81" l +16 ". 1 рамен лист : 66" w x 104 "L. 1 Стандардна перница : 20" W x 30 "L. Комплетна сет на целосна големина вклучува : . 1 вграден лист : 54" W x 75 "l + 16". 1 рамен лист : 81 "W x 96" L. 2 Стандардни перници : 20 "W x 30" L. Сет на големина на кралицата вклучува : . 1 вграден лист : 60 "W x 80" L + 16 ". 1 рамен лист : 90" W x 102 "L. 2 Стандардни перници : 20" W x 30 "L. сет на големина на кралот вклучува : . 1 вграден лист : 78 "W x 80" L + 16 ". 1 рамен лист : 102 "W x 105" L. 2 King Pemlowcases : 20 "W x 40" L. Калифорнија со големина на кралот вклучува : . 1 вграден лист : 72 "w x 84" l + 16 ". 1 рамен лист : 108" w x 102 "L. 2 Кинг перници : 20" w x 40 "L. Направено во Кина.

Детални спецификации