.

Ekena Millwork 14 W 74 H Mid-America vinyl, Taperormade Four Board Board, Board-N-Batten Slutters, W Installation Shutter-Lok's,-Wedgewood Blue

Ekena Millwork 14 W 74 H Mid-America vinyl, Taperormade Four Board Board, Board-N-Batten Slutters, W Installation Shutter-Lok's,-Wedgewood

DEN 3487.68

Од стока
Во магацинот

Облечете ги вашите прозорци со нашите винилни ролетни од табла-н-batten. Винил ролетни од средна Америка доаѓаат во различни големини за да ги задоволат вашите точни потреби. Ролетни од табла-н-Батен обезбедуваат ажурирано модерно чувство за надворешноста на вашиот дом. Нашите ролетни се изработени од траен винил, еден од најразновидните надворешни материјали на денешните. Нашите ролетни за винилни прозорци се одлични алтернативи за традиционалните дрвени ролетни. Тие се релативно лесни, лесни за одржување и без оштетување на вода, искривување и пилинг. Нашите винилни ролетни се достапни во целиот спектар на богати бои, и тие ви носат години на уживање. Поради материјали, ширините и должините се номинални +/- 1/2 ". Вклучува пар ролетни и хардвер за појавување на бои. Најлесна инсталација- Инстали за неколку минути со вклучен хардвер. Трајни конструкции на кополимер Карактеристики со обликувана боја. на убавина. Прифатлива цена.

Детални спецификации