.

Halo® Sleepsack® Disney Baby Baby, носено ќебе, памук, конфети Мики - сина, момчиња за новороденчиња, средно, 6- месеци

Halo® Sleepsack® Disney Baby Baby, носено ќебе, памук, конфети Мики - сина, момчиња за новороденчиња, средно, 6- месеци

DEN 479.84

Од стока
Во магацинот

Најпознатите ликови на Дизни Мики и Мини се приклучуваат на оригиналната колекција за носење на ќебето Halo® Sleepsack® за да го направат безбедното спиење повеќе магичен од кога било. Признаен како експерт за безбеден сон, брендот Хало® е избор #1 на над 2.000 болници на национално ниво. Halo® Sleepsack® е наградувано ќебе за носење за безбеден сон. Исто така, препорачаниот следен чекор по заспаната заспана за спиење за непречена транзиција без да изгуби сон. Деталите за дизајнот вклучуваат патент што се отвора од дното за лесни промени во пелена и пространа, дополнителна долга вреќа. Тоа значи дека е здрав колк и нема да мора да се зголемувате толку брзо. 100% памучна ткаенина е мека, супер пријатна и нежна на бебешката кожа. Носено ќебе за безбеден сон. Ги одржува пријатни и не може да се избрка. Наменето за непречена транзиција по хало -сончање. Зипер се отвора од дното за лесни промени во пелена. 100% памук е мек, дише и нежен на кожата. Здрав дизајн на колкот; Одобрено од Меѓународниот институт за дисплазија на колкот. Дополнителна должина (така не мора да се зголемувате толку брзо!). Удобно деколте со капаци за патенти за да се спречат гребнатини. Премиум Квалитет; 98% од клиентите планираат повторно да користат со помлади браќа и сестри. Машина за перење. Користете преку редовна облека за спиење. Ликови : Мики на Дизни. Новороденче. Момци. 0 - 24 месеци; 4 големини на располагање. 0,5 Тог. Увезени.

Детални спецификации