.

Хартија и плик картон, 8. 11, 130lb морнарица сина, по пакет

Хартија и плик картон, 8. 11, 130lb морнарица сина, по пакет

DEN 527.20

Од стока
Во магацинот

Jam Haper & Preple Extra тешка категорија 130lb Card Stock е дизајниран да им помогне на вашите креации да се истакнат во стил. Без разлика дали сте во училницата, домот или канцеларијата, нашата морнарица Blue Premium Cardstock дава извонредност за да ги покрие сите ваши потреби. Користете ги вашите покани за венчавки, билтени, брошури, флаери на билтени, картички за шатори, најави, менија за вечера, известувања за настани, програми, календари и повеќе, се гарантираат да остават траен впечаток! Нашиот картон е лесно компатибилен за употреба со ласерски и инк -џет печатачи. Од лични до професионални потреби, нашиот картон ги привлекува вас и вашите проекти во супериорна ефикасност! Овој пакет содржи 25 листови. Да се ​​осигурате дека вашиот бизнис има предност, но сепак изгледа професионално е најдобриот начин за привлекување потенцијални клиенти - и со оваа темна основна хартија и покритие, тие две придавки се целосно исполнети. Големина : 8.5in x 11in Боја : морнарица сина количина : 25 листови/пакет Боја : морнарица сина. Големина : 8,5 x 11 инчи. Количина : 25 листови. Овој шарен картон има мазна финиш на хартија и е достапна во широк спектар на бои и големини за да можете да најдете совршена хартија за секоја потреба . Одлично за промотивни производи, стружење, трага, честитки, покани, проекти, презентации и повеќе!.

Детални спецификации