.

Miaенски Carat Carat T.G.W. Тркалезно се создадоа Руби и Карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато невестински прстен

Miaенски Carat Carat T.G.W. Тркалезно се создадоа Руби и Карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато невестински прстен

DEN 1023.84

Од стока
Во магацинот

Овој зачудувачки миабела го создаде рубинскиот и дијамантскиот акцент невестински прстен сет е непречена фузија на елегантна убавина и смел стил. Изработено во бело злато, овој светла сет на прстени се одликува со тркалезен, поставен од прсти, создаден Ruby Gemstone (6x6mm) во центарот и дваесет и двојни дијаманти поставени од прсти (G-H-I, I1-I2) формирајќи дизајн на бесконечност. Тој е надополнет со седумнаесетте кружни, дијаманти поставени од пронг (G-H-I, I1-I2) треперејќи по групата. Засилен со висока полска завршница, овој сет на невестински прстен е идеален додаток што треба да се носи со вашата самодоверба и зачудувачка убавина. Додаток во кој ќе се за inубите на прв поглед. Направено во 10kt бело злато. 1 CT T.G.W го создаде Руби. Создадено Руби пресек : круг. 1/6 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H-I. Јасност на дијаманти : I1-I2. Камења поставени од пронг. Прстен за ангажман. Ширина на опсегот : 3,75мм. Јули Роден камен. Невестински прстен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Детални спецификации