.

Кујнаид Бур Мелница За Кафе-КЦГ8433

Кујнаид Бур Мелница За Кафе-КЦГ8433

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Дизајниран за вашето совршено мелење, секој пат. Оваа Мелница За Кафе "Кујнаид Бур" постигнува конзистентни големини на мелење за сите методи на подготовка од француски Печат до Еспресо и многу повеќе, со 70 прецизни поставки. Автоматската Технологија За Паметно Дозирање ги отстранува претпоставките од дозирањето и автоматски го прилагодува времето на мелење за да испорача соодветен волумен и конзистентност. И, неговиот компактен дизајн се вклопува под повеќето кујнски ормари, така што е лесен за пристап и одличен за секојдневна употреба. Нашата мелница автоматски произведува идеална количина и конзистентност на основите за секој избор на пијалоци со Паметна Технологија за Дозирање. Добивањето конзистентна големина на мелење значи вкусно варење секој пат. Постигнете конзистентни големини на мелење за сите методи на подготовка од француски Печат до Еспресо со Мелница За Кафе "Кујнаид бур". Откријте ја вашата совршена мелење, за секој вид на пијалак. Со 70 прецизни поставки за широк спектар на големини на мелење - од груби За Ладна Пијалак и француски Печат, до парична казна За еспресо и еспресо пијалоци. Конусните бруси од нерѓосувачки челик од комерцијален степен обезбедуваат супериорна прецизност на мелење, произведувајќи подеднакво големи основи за оптимална екстракција на вкус. Нема потреба да ја превртувате машината наопаку-едноставно извртувајте и подигнете го отстранливиот бункер за грав за да го испразните, размените или наполните со свеж грав помеѓу пијалаците. Антистатичката Технологија помага да се намали статичкото полнење, така што талогот од кафе нема да прска преку вашата плоча. Моделот KCG8433 вклучува (1) брусна мелница, (1) фиока за заземјување, (1) држач за портафилтер, (1) долен бункер, (1) горен бункер, (1) четка за чистење.

Детални спецификации