.

Дорман 602-Поврзување На Бришачот На Предното Шофершајбната За Специфични Модели На Лексус одговара избери: 1999-LEXUS RX

Дорман 602-Поврзување На Бришачот На Предното Шофершајбната За Специфични Модели На Лексус одговара избери: 1999-LEXUS RX

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Оваа замена на врската на бришачите на шофершајбната е дизајнирана да одговара на функцијата и перформансите на оригиналната врска на одбрани години на возила, марки и модели за враќање на работата на бришачите. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Ги враќа перформансите-ја поправа неуспешната рака на чудакот за да ја врати работата на сечилото на бришачот. Специфична апликација-обратна конструирана од оригиналниот дизајн на одредени години на возила, марки и модели. Доверлив квалитет-поддржан од тим инженери и квалитетни специјалисти во Соединетите држави. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Lexus RX300 : 1999, 2000, 2001, 2002, 2003.

Детални спецификации