.

Кумхо Солус КЛ 265 60Р 110Х БВ Цела Сезона Гума

Кумхо Солус КЛ 265 60Р 110Х БВ Цела Сезона Гума

DEN 2254.72

Од стока
Во магацинот

Подигнете го вашето возачко искуство со гумата Кумхо Солус КЛ21. Комбинирајќи исклучителна влечна сила, супериорна удобност, долготрајна издржливост и ефикасност на горивото, оваа гума е вистински менувач на играта. Без разлика дали патувате на работа, тргнувате на патување или извршувате обврски низ градот, Кумхо Солус КЛ21 ќе ви ги обезбеди перформансите и сигурноста што ви се потребни за да го направите секое патување исклучително. Кумхо Еко Солус КЛ21 е гума за сите сезони специјално развиена за возачи кои сакаат да бидат еколошки такт додека возат. Идеален за кросовери, Теренци и пикапи, Кумхо Еко Солус КЛ21 испушта пониско ниво на гасови СО2 и има мала отпорност на тркалање. Ова значи дека не само што ја спасувате животната средина туку и вашиот џеб од скапи цени на бензинот! Се одликува со високо дисперзивно соединение на силика шара обликувано во симетричен дизајн на шарите инспириран од бамбус за да обезбеди влечење за сите сезони. Специјалното соединение на шарите има две посебни функции а тоа е да ја подобри економичноста на горивото и да промовира рамномерно абење за да уживате во подолг животен век на шарите. Внатрешната структура се состои од двојни челични ремени со висок затегнувач, кои се зајакнати со спирално завиткан најлон. Овие работат заедно за да ја подобрат јачината на гумите и нискиот отпор на тркалање. За да го извлечете максимумот Од Кумхо Еко Солус КЛ21, се препорачува да го користите во комплети од четири. Поддржан е со гаранција за облека од 60.000 милји. Одговара : 2021 Џип Гранд Чироки Траилхавк 2022-23 Џип Гранд Чироки Л Резерва На Самитот 2020-22 Лексус ГХ460 Извршен 2006-09 Тојота 4рунер Ограничен 2015-19 Лексус ГХ460 Луксуз 2017-20 Тојота Такома Трд Про 2019-21 Хонда Пасош екс-л 2013-17 Доџ Дуранго Специјална Служба 2007-09 Мерцедес-Бенц Гл450 База 2022-23 Хонда Пасош Патекспорт 2013-14 Лексус Гх460 ултра премиум 2022-23 Џип Гранд ЧИРОКИ 4ХЕ 2012 Лексус Гх460 Премиум 2010-11 Лексус Гх460 Ултра Премиум 2023 лексус Gx460 Црна Линија Издание 2010-16 Мерцедес-Бенц Гл350 Bluetec 4matic 2009-18 Мерцедес-Бенц Г550 База 2009 Мерцедес-бенц гл320 Bluetec 4matic 2007 МЕРЦЕДЕС-Бенц Гл320 Цди 2017 Мерцедес-Бенц Г550 4х4 База 2023 Доџ дуранго гт премум И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Детални спецификации