.

Acdelco #Pf Кертриџ Моторно Масло Филтер, duraguard w oo-Прстен Одговара изберете: 2005-ФОРД БЕГСТВО, 2006 - ФОРД ФУЗИЈА

Acdelco Pf Кертриџ Моторно Масло Филтер, duraguard w oo-Прстен Одговара изберете: 2005-ФОРД БЕГСТВО, 2006 - ФОРД ФУЗИЈА

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Ацделко Злато Мотор Кертриџ Филтеран За Масло Акделко злато премиум Резервен Кертриџ Филтер За Масло е висококвалитетна замена идеална за многу возила на патот денес. Содржи само медиум за филтрирање, без замена на конзервата, така што само елементот на филтерот треба да се замени за време на сервисирањето; обвивката и нејзините внатрешни компоненти остануваат за рамнотежа на животниот век на возилото. Термопластичните крајни дискови На Филтерот За Масло Од Златен (Професионален) Кертриџ се конструирани од 100% рециклиран материјал. Овој премиум резервен филтер за масло за замена на кертриџ е произведен за да ги исполни вашите очекувања за вклопување, форма и функција. Некои Златни делови На Акделко можеби порано се појавиле Како Професионалец На Акделко.Карактеристики и Предности : За овој филтер, за време на кои им служат само на филтерот елемент е заменет, школка и нејзината внатрешна компоненти остануваат за балансот на возилото е life Designed со термопластични крајот дискови кои се изработени на 100% рециклиран material Requires намалена услуга за намалена располагање costs Equipped со 98% multi-pass филтер ефикасност во 25-30 microns за одлична филтрирање capabilities Has на целулоза медиуми дека стапици честички 1/3 ширина од човечка коса да помогне да се обезбеди чиста набавка на масло за мотор components Has на thermosetting лепило печат да се одржи филтрирање медиумите во место за конзистентни, сигурен filtration Some ACDelco Злато делови може да има претходно се појави како ACDelco Професионални моторното Масло Филтер се Вклопува Одберете : 2005-2008 година FORD БЕГСТВО 4 Cyl 2.3 L 2009 FORD БЕГСТВО 4 Cyl 2.5 L 2006-2009 FORD FUSION 4 Cyl 2.3 L 2004-2009 MAZDA 3 4 Cyl 2.3 L 2009-2011 MAZDA 6 4 Cyl 2.5 L 2003-2008 MAZDA 6 4 Cyl 2.3 L 2007-2009 MAZDA CX-7 4 Cyl 2.3 L 2006-2010 MAZDA 5 4 Cyl 2.3 L 2009-2010 МЕРКУР МАРИНЕР 4 Cyl 2.5 L 2008 MAZDA ПОЧИТ 4 Cyl 2.3 L 2006-2009 МЕРКУР МИЛАН 4 Cyl 2.3 L 2006-2008 МЕРКУР МАРИНЕР 4 Cyl 2.3 L 2009-2010 MAZDA ПОЧИТ 4 Cyl 2.5 Л и повеќе - додадете го вашето возило на нашите одговара елемент за да се провери.

Детални спецификации