.

Монтгомери Гентри-Години На Хитови-ЦД

Монтгомери Гентри-Години На Хитови-ЦД

DEN 576.00

Од стока
Во магацинот

2018 колекција. Во прославата на 20 години забавни обожаватели и правење музика, мулти-платинестото наградувано дуо Монтгомери Гентри издаде 20 Години Хитови со нивните песни со потпис. Оваа ексклузивна колекција од 12 класични Песни На Монтгомери Гентри беше повторно снимена непосредно пред прераната смрт На Троја Гентри во 2017 година во прославата на годишнината од пресвртницата на бендот; вклучува пет Хитови на Топ листите на Билборд #1, како и бројни златни и Топ 10 хитови кои ги опфаќаат првите две децении на групата. Како посебна почит На Троја И Еди, некои од најголемите ѕвезди на кантри музиката како Бред Пејсли, Дариус Ракер, Родни Аткинс, Гренџер Смит, Колт Форд, Логан Мизе и Џими Ален се засилија за да се приклучат на седум од најпопуларните песни на дуото.Албум Песни1. Назад Кога Го Знаев Сето Тоа Подвиг. Бред Пејсли2. Хилбили Чевли Подвиг. Гренџер Смит3. По Ѓаволите Да Подвиг. Џими Ален4. Што Мислиш За Тоа? Подвиг. Колт Форд5. Мојот Град6. Среќен Човек Подвиг. Дариус Рукер7. Од каде доаѓам8. Нешто Да се Гордее Со Подвигот. Логан Мизе9. Некои Луѓе Се Менуваат10. Подобро Ми11. Еден Во Секоја Толпа Подвиг. Родни Аткинс12. Поминаа Монтгомери Гентри-20 Години Хитови-ЦД.

Детални спецификации