.

Фени Фенери КЛ ПРЕДВОДЕНА Фенер w батерија, Црна

Фени Фенери КЛ ПРЕДВОДЕНА Фенер w батерија, Црна

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Феникс КЛ09 е мал, но моќен фенер за кампување. Со својата " неутрална бела боја, Феникс КЛ09 е во состојба ефикасно да даде подобро прикажување на боите. Феникс КЛ09 има и повеќенаменски црвени и зелени светла кои можат да се користат како сигнални светла. Феникс CL09 фенер за кампување е совршено прилагоден за кампување и пешачење и се напојува со една батерија ОД 16340 И CR123 A.Карактеристики : - Користи CREE XP-G2 R5 (неутрални извори на бели/црвени/зелени светла) со животен век од 50.000 часа - без функција за меморија-секогаш стандардно Во Низок режим ако помине 1 секунда или повеќе со тоа што е исклучена-заштита Од обратен поларитет за заштита од неправилно вметнување на батеријата - неутрална бела светлина за подобро прикажување на боите - Сферично прозрачно тело за 360? осветлување - Мултифункционален црвени и зелени светла - Црвена постојано на штити ноќ визија и се избегнува привлекуваат комарците - Црвена трепка може да послужи како сигнал или сигнализирање светло - Зелена светлина, може да им служи како светилник - Разни начини на виси - магнетни приложување, кука, или Г-прстен - Совршени за цврсти средини - Направени од издржлив авиони-одделение алуминиум и оптички одделение PC материјали - Премиум тип III хард-елоксирани анти-абразивни заврши - Способни на висока надморска височина маратон, пешачење, или работи во крути средини - IP68 рејтинг - подводни до 6.56 нозе/2 meters Package Вклучува : - 1 Fenix CL09 Кампување Фенер - 1 Резервни О-прстен за вода печат - 1 Копче прстен - 1 ARB-L16-700 U Li-ion батерија - 1 User Manual - 1 Гаранција Card Specifications : 4 Излез Режими Плус Црвена и Зелена : - Турбо : 200 Lumens - Висок : 80 Lumens - Медиум : 30 Lumens - Низок : 1 Lumens - Црвена : 5 Lumens - Црвена Флеш : 5 Lumens - Зелена : 5 Lumens Batteries/Траење : - Турбо : 16340 : 2 Часа и 4 Минути и CR123 A : 6 Часа - Висок : 16340 : 5 Часа и 40 Минути и CR123 A : 19 Часа - Медиум : 16340 : 19 Часа И 20 Минути и CR123 A : 36 Часови - Низок : 16340 : 90 Часа и CR123 A : 150 Часови - Црвена : 16340 : 30 Часа и CR123 A : 48 Часа - Зелена : 16340 : 48 Часа, а CR123 A : 76 Hours Batteries Користи (Вклучено) : - Вклучува : 1 ARB-L16-700 U 16340 батерија Li-ion батерија - Прифаќа 1 16340 Батерија : ARB-L16-700 и ARB-L16-700 U - Компатибилен Полначи за 16340 Батерија : СЕ-X1+, СЕ-X2, СЕ-Ц1+, или СЕ-C2+ -, исто Така, може да се земе 1 CR123 A Не-Литиум Battery Dimensions/Боја : - Димензии : 3.09" Должина x 0.87" Дијаметар - Тежина : 1.11 оз - Боја : Црна Ние се стремиме да се обезбеди нови иновативни производи да се задоволат потребата од брзо се менува светот во кој живееме. Нашата цел е да обезбедиме производи направени со најдобар материјал и конзистентни и висококвалитетни процеси. Феникс кл09 кампување фенер е официјално објавен сега. Ултра-пренослив фенер за кампување со високи перформанси. Макс 200 лумени. Карактеристики 200 лумени кампување фенер со магнетна основа, црна. Спецификации Боја : Црна. Тип На Батерија : Литиум Јон. Лумени : 200. - ШКУ : ШОРП2679.

Детални спецификации