.

Автомобилска Боја За Допир За Акцент На Хјундаи Бел Крем Бисер од Гребење

Автомобилска Боја За Допир За Акцент На Хјундаи Бел Крем Бисер од Гребење

DEN 287.84

Од стока
Во магацинот

Заштедете пари и избегнувајте проблеми! Продавниците за тело наплаќаат 400 долари+ за поправки на браник и гребење и го чуваат вашиот автомобил со денови. Користете Чисто Палто Од Гребење со Основно Палто за да дадете одличен изглед, извонреден сјај и разлика на сликата. Ние користиме висококвалитетна боја На Шервин Вилијамс. Ние гарантираме и гарантираме нашата боја да одговара На Оригиналниот Производител На Опрема ("ОЕМ") боја чип врз основа на оем спецификации. Нормално, постои стандардна формула за секој код за боја. Сепак, Алтернативните формули се нудат И Од Оем бидејќи возилата можат да се произведуваат на различни фабрички локации и може да имаат различни шеми на бои. Поради можноста за варијанса, вие (клиентот) секогаш мора да ја тестирате бојата нарачана на нашата тест картичка што ја обезбедуваме со вашата нарачка пред да ја примените на вашето возило за да обезбедите совпаѓање на бојата. Ако бојата не се совпаѓа, не нанесувајте ја бојата на возилото. Контактирајте не и ние можеме да обезбедиме алтернативна формула. Ние не сме одговорни за настанатите штети што би биле избегнати доколку се изврши овој тест. Ако направите грешка за време на апликацијата или чувствувате дека вашата поправка испаднала лошо, едноставно почекајте 24 часа бојата целосно да се исуши, измачкајте со шкурка од 600 ронки и повторно започнете со поправка во точката во која сте ја направиле грешката. Направете мали гребнатини и гребнатини невидливи со нашиот висок сјај, висококвалитетна боја за допир. Scratch Wizard е формулиран за да одговара На Финишот На Производителот На Оригинална Опрема (OEM) и идеален за надворешни автомобилски мали поправки на гребнатини и чипови. Комплет За Боја На Допир : Добијте крајни резултати за поправка со нашиот познат комплетен Комплет За Боја За Допир Со Гребење. Овој комплет вклучува : .5 мл фабрички соодветна боја за допир, кит за полнење гребнатини, вишок боја и отстранувач на кит, крпи за еднократна употреба, четка за допир со фини врвови, ракавици и насоки. Погледнете Зошто Е Поинаку : Гледајте поправка На Гребење На Youtube и научете што го прави Scratch Wizard Подобар Комплет За Допир! Без капки. Нема потези со четка. Нема несовпаѓање на бојата. ** Ако избраниот код за боја е боја на трикотажа - ќе дојде со мелено палто (1-ви нанесете) и Средно Палто (2-ри нанесете). Ние стоиме зад квалитетот на нашите производи за боја. Ако не можеме да ви обезбедиме натпревар ВО боја НА ОЕМ, ќе ви ги вратиме парите во рок од 30 дена.

Детални спецификации