.

Nokian Nordman Suv Зима 215 65R 102T XL SUV КРОСОВЕР Гума

Nokian Nordman Suv Зима 215 65R 102T XL SUV КРОСОВЕР Гума

DEN 1759.84

Од стока
Во магацинот

Nokian Nordman 7 SUV 215/65 R16 102t Xloverviewn nordman 7 SUV зимска гума Од Nokian обезбедува сигурна влечна сила во најлошите зимски услови. ТЕРЕНЕЦОТ Нордман 7 има агресивна зимска шема на шарите со полирани жлебови и густа мрежа за шипки, плус специјализирана гумена формулација за флексибилност при подмрзнување на времето и може да се закачи со столпчиња (каде што е дозволено) за дополнително влечење во тежок мраз, кашест снег и снег. Дизајниран за употреба на Џипови, Теренци и пикапи во зимски временски услови; не треба да се користи кога температурите се постојано над 45 степени Целзиусови. Три Врвни Планински Снегулки сертифицирани. Може да се закачи со столпчиња, каде што е дозволено, за дополнително влечење во тешки зимски временски услови. Агресивната, насочена шема на шарите ги подобрува перформансите на влечење и ракување. Еколошкото гумено соединение ја одржува гумата флексибилна за употреба при температури под замрзнување. Големина : 215/65Р16. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2006-10 Тојота Сиена СЕ 2005-07 Крајслер Таун И Кантри Туринг 2009-13 Субару Форестер Х 2005-06 ХОНДА ЦР-В ЕКС 2005-08 Форд Мустангот База 2017-22 Џип Отпадник Северна 2004-05 Тојота СИЕНА XLE Ограничена 1999-2001 Хонда Одисеја карго 2017-21 Џип Компас Северна 2014 субару шумар 2.5 Јас 2016 Џип Отпадник Зора На Правдата 2013-14 Доџ Одмаздник Се 2008-09 доџ одмаздник Се 2019-22 Нисан Непријателски Спорт С 1999-2003 Доџ Гранд КАРАВАН Ес 2004-07 Доџ Караван Сст 2015 џип отпадник северна 2021 МАЗДА CX-30 gx 2009-17 Фолксваген Tiguan Трендлајн 2008-10 Крајслер Себринг LX 2008 kia sportage lx Луксузни 2007 Крајслер Себринг База 2005-07 Kia Sportage Lx И Повеќе - ДОДАДЕТЕ ГО Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Детални спецификации