.

Специјалните Житарки За Појадок На Келог К Овошје И Јогурт, оз

Специјалните Житарки За Појадок На Келог К Овошје И Јогурт, оз

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Направете го она што е вкусно Со Специјални К Овошје И јогурт житарки за појадок. Остри снегулки од ориз и пченица направени со вистинскиus од овес и овошје со кластери обложени со јогурт ви помагаат да останете на вистинскиот пат за претстојниот ден. Хранлив и вкусен, секој сад обезбедува добар извор на 11 витамини и минерали. Направено со влакна, витамини Од Групата Б и железо, плус Витамини А, Ц И Е како антиоксиданси што им се потребни на жените (бета-каротин (извор на витамин А)); Направете го неодолив дел од вашиот ручек, вечера или закуска доцна во ноќта. Пробајте го како удобен работен ден или помеѓу-оброк. Уживајте Во Специјалниот К Со млечни производи или орев-млеко. Додадете го во вашиот омилен рецепт за јогурт, смути или мешавина од патеки. Утринско време или во секое време, Специјалните К Овошни И јогуртни житарки на Келог се вкусен избор за кој целото семејство може да се чувствува добро. Вкусни и здрави житарки за појадок со состојки кои се чувствуваат добро за да ви помогнат да одите. Започнете го денот со крцкави снегулки од пченица и ориз направени со вистинскиus од овес и овошје соters јогурт за неодолив вкус. Добар извор на 11 витамини и минерали; Добар извор на влакна, Витамини Од Групата Б и Железо; Кошер Млечни Производи; Содржи пченица, млеко и соја состојки. Житарки со малку маснотии во кои ќе уживате со омилениот орев или млечно млеко; Прави вкусна закуска на работа или како брза вечера . Вклучува една, 13оз кутија Со Специјални К Овошје И Јогурт Житарки На Келог Готови За јадење; Спакувани за свежина и одличен вкус.

Детални спецификации