.

Вилтон Еднорог Силиконски Бонбони Мувла, 17-Празнина

Вилтон Еднорог Силиконски Бонбони Мувла, 17-Празнина

DEN 63.52

Од стока
Во магацинот

Направете слатки бонбони од еднорог со оваа силиконска мувла за бонбони. Одликувајќи се со мали глави и рогови од еднорог, овој калап одлично функционира со Вилтон Кенди Топи бонбони или вашето омилено чоколадо што се топи. Пакувајте и подарете ги вашите бонбони за роденденски забави или користете ги за украсување колачи и кекси. Силиконски мувла карактеристики еднорог глави и рогови. Боја : Розова. Материјал : Силикон. Димензии мувла : 4 х 8.25 во. (10,1 х 20,9 см). Безбедна машина за миење садови; сепак, за најдобри резултати, рачно миење во топла вода со сапуница пред прво и по секоја употреба.

Детални спецификации