.

Starfire Solarus HT Гуми За Сите Сезони-LT265 75R LRE 10пли Оценет

Starfire Solarus HT Гуми За Сите Сезони-LT265 75R LRE 10пли Оценет

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Гумата Starfire Solarus HT Цела Сезона LT265/75 R16 123 R е дизајнирана да испорача силни перформанси на автопатот од неговата концизна, симетрична шема на автопат со 5 ребра што ја подобрува дури и облеката на шарите до Нејзините Жлебови за Влажно Држење и Влечните Шипки кои даваат импресивна влечна сила во целата сезона. Дизајниран за рамномерна облека и Тивко возење. во текот на животот на гумата, со одлична влечна сила за сите сезони и одлична гаранција од 50.000 милји по прифатлива цена. Автопат Турнеја Гума за различни Теренци, Џипови и пикап камиони. Концизна, симетрична шема на автопат со 5 ребра го подобрува рамномерното абење и го продолжува животниот век на гумите. Четири одделни централни жлебови ја принудуваат водата да излезе од гумата за да ја подобрат влажната влечна сила и да се спротивстават на хидропланирањето. Назабените рабови со целосна длабочина или влечните шипки вметнати низ дизајнот на шарите ја зголемуваат влажната и снежната влечна сила. Жлебови за амортизација на бучавата што се стеснуваат помеѓу блоковите на шарите што го ограничуваат протокот на воздух за да обезбедат потивко возење. М+С Оценет (кал и снег). Произведено Од Компанијата Купер Тир И Гума. Одговара : 2003-04 Форд Ф-250 Супер Должност Ларијат 2001 ГМЦ Јукон СЛЕ 1993 Шевролет К1500 ВТ 2011 Шевролет Силверадо 3500 ХД ВТ 1995 ГМЦ К1500 Сиера СЛС 1990-91 Шевролет К1500 ВТ 1995 Шевролет Тахо лт 2007-10 шевролет Силверадо 3500 хд лтз 2010 Шевролет СИЛВЕРАДО 2500 Хд Лтз 2004-05 Шевролет Силверадо 3500 ЛТ 2006 ШЕВРОЛЕТ Силверадо 3500 ВТ 2007 шевролет Силверадо 3500 класик вт 2010 Гмц Сиера 2500 hd sle 1993 Gmc K1500 Сиера Спорт 2007-10 Gmc Сиера 3500 Hd Sle 2004-06 GMC сиера 3500 Sle 2007 gmc СИЕРА 3500 КЛАСИЧЕН SLE И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило во НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ за да проверите.

Детални спецификации