.

Нурисон Страст Преодна Сина 2'2 7'6 Област Килим

Нурисон Страст Преодна Сина 2'2 7'6 Област Килим

DEN 688.16

Од стока
Во магацинот

Богата, бујна, заводлива боја ве привлекува кон кадифната убавина на Прекрасната Колекција Страст. Ако возбудувате за задоволствата од разубавувањето на вашиот дом, ќе најдете теписи од областа На Страста едноставно неодоливи. Овие фантастични цветови, зачудувачки апстракти и драматични геометриски дизајни спојуваат елементи на класични персиски мотиви со модерен сензибилитет. Ткаени од полипропиленски влакна на најсовремени моќни простории, оваа колекција на теписи со површина комбинира дебел, удобен куп со пристап за лесна нега. Напредните техники на предјадење создаваат возбудлив ефект на патина. Живејте пошарен живот Со Страст во вашиот дом! Претежно сината палета му дава мистерија на овој фасцинантен, мароканско-мотивски тепих од Колекцијата Страст. Сензуалните навестувања на фуксија и злато носат динамична енергија на нејзиниот мек куп. Треперлив потресен ефект додава гроздобер привлечност кон овој прекрасен тепих што го одзема здивот. Машина изработена од полипропиленски влакна со низок профил кои беспрекорно се вклопуваат во различни поставки. Издржлив и лесен за чистење. Идеален за употреба во вашата спална соба, дневна соба или домашна канцеларија. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина. Килим рампа препорачува.

Детални спецификации