.

Firestone Transforce HT Цела Сезона 225 75R 112R Гума

Firestone Transforce HT Цела Сезона 225 75R 112R Гума

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Гумата Firestone transforce HT2 All-Сезона 225/75 R16 112 R Користи Технолошки напредно компјутерско моделирање за оптимизирана варијација на висината на шарата, совршено поставени шари и усогласување на блокот на шарите во голема мера го намалуваат бучавата, обезбедувајќи поцивилизирано, удобно, мазно, тивко возење. Федералната Гума, исто така, користи Исфрлувачи На Камен спречуваат задржување на каменот предизвикувајќи предвремено абење и откажување, обезбедувајќи долг век на траење на гумата со спречување на предвремено абење. КАРАКТЕРИСТИКИ Оптимизиран профил на гуми. Видов заб работ пиење. Целосна длабочина странични слотови. Дизајн на шари отпорен на чип и солзи. Злато Залог Ограничена Гаранција. . Одговара : 1994-98 Доџ Рам 2500 База 1988-89 Шевролет К1500 Силверадо 1999-2003 Доџ Рам 1500 Ван База 1994-95 Шевролет Ц2500 ВТ 1999-2000 Шевролет К2500 ЛС 1992-94 Шевролет Блејзер Силверадо 1999 Шевролет к2500 Приградски Лс 1999-2000 Шевролет Ц2500 Лс 1998 Шевролет Ц2500 Вт 1994-96 Шевролет Ц3500 Силверадо 2001 гмц савана 3500 База 1999-2000 ШЕВРОЛЕТ ц3500 Лс 1992-94 Гмц к1500 приградска база 1999-2000 Шевролет К3500 Лс 1988-93 Шевролет Ц2500 Силверадо 1996 Шевролет Ц2500 Силверадо 2001-02 Шевролет силверадо 3500 Лт 2001 Гмц САВАНА 2500 слт 1989-98 Шевролет к3500 силверадо 1998 Шевролет Ц3500 Силверадо 1996 Форд Е-250 Еконолин Хл 1995 Гмц К1500 Приградски Сле 1995 Гмц Ц2500 Сиера Слт И ПОВЕЌЕ - додадете го вашето возило Во нашиот додаток за вклопување За Да Проверите.

Детални спецификации