.

Тир Фулвеј ХП 265 35Р ЗР 97В ХЛ Како А С Високи Перформанси

Тир Фулвеј ХП 265 35Р ЗР 97В ХЛ Како А С Високи Перформанси

DEN 1385.44

Од стока
Во магацинот

Внимание! Поради големината на гумите, Пакетите може да се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРАЧУВААТ ИСТИОТ ДЕН, иако ги испраќаме заедно. Информациите за следење може да се проверат со најавување на веб-страницата на курирот со главниот број за следење што ќе го добиете преку е-пошта. На пример, можете да добиете 3 гуми за еден ден, а 4-тиот следниот ден или денот потоа, или една гума за еден ден, а втората еден ден потоа. Ние разбираме дека ова е голема непријатност за нашите купувачи, сепак, ОВА Е АПСОЛУТНО надвор од наша контрола.Fullway HP108КАРАКТЕРИСТИКИ и Придобивкиподобрена контрола на сите временски влечењевисоко ниво на удобност при возењепрегледполн HP108 е перформанс и високи перформанси, цела сезона гума произведена за патнички возила и Теренци.Оваа гума има асиметрична шема на шарите, што ја подобрува нејзината сува, влажна и зимска влечна сила. Издржливото соединение и идеалната шема на шарите во голема мера ја подобруваат способноста за зафаќање на површината на моделот при разноврсни температури. Дизајнот на шарата е одличен во канализирање на вода и кашест снег од под стапалото со широки периферни и помали странични жлебови на шарите, што помага да се спречи хидропланирање во опасни ситуации. Ова ја прави гумата полесна за употреба во сите временски услови и промовира исклучителни нивоа на безбедност при возење во текот на целата година.Асиметричниот дизајн на шарите ја надградува и контролата. Шарата на шарата и рамниот отпечаток го одржуваат контактот на површината во секое време, зголемувајќи ја реакцијата на воланот и стабилноста на возењето. Со други зборови, подобриот површински контакт го подобрува времето на одговор на управувачот и точноста на командите на возачот, додека структурата е обезбедена од притисокот на возењето што влијае на моделот. Оваа комбинација гарантира постојана контрола на возачот над возилото, промовирајќи безбедни перформанси. Некои големини на оваа гума доаѓаат со специјално дизајниран страничен ѕид за да обезбедат заштита на бандажите на возилото. Ги чува тркалата од случајно оштетување на тротоарот, што пак го прави возачкото искуство побезбедно.HP108 нуди тивко и пријатно возење. Моделот на шарите на гумата помага да се намали бучавата од патот што се слуша во кабината на возилото со канализирање на воздушните бранови низ стапалото. На овој начин, воздушните бранови не доаѓаат во контакт со елементите на шарата, што спречува формирање на бучава од патот и шарата. Бидејќи бучавата не може да се слушне во кабината на возилото, таа не може да го намали уживањето во возењето на патниците. Ова обезбедува тивко и удобно искуство во возењето. Производителите препорачуваат менување гуми на секои 10 години. Се додека гумите се правилно складирани пред да се продадат, годината на нивното производство нема да го скрати нивниот работен век. Големина : 265 35Р18. Сезона : Цела Сезона. Перформанси : Високи Перформанси. Тип На Автомобил : Патник. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Гума Раб Не Се Вклучени.

Детални спецификации