.

Џет ЈАТ ВРТЕЖИ Во МИНУТА Композитно Куќиште Реверзибилна Воздушна Вежба

Џет ЈАТ ВРТЕЖИ Во МИНУТА Композитно Куќиште Реверзибилна Воздушна Вежба

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Променете ги гумите побрзо и поточно Со Млазниот ЈАТ-620 Композитно Куќиште Реверзибилна Воздушна Вежба. Овој пиштол за вежбање беше специјално дизајниран за секој транспорт, поправка на одржување и оперативна индустрија. Вежбата работи со воздушен притисок и настапува на 90 ПСИ со помош на влез за воздух од 1/4 инчи и црево од 3/8 инчи. Одликувајќи се со реверзибилна функционалност, оваа алатка му дава на секој механичар крајна разноврсност. Прекинувачот напред/назад е странично монтиран за брзи промени во насоката. Воздушната вежба е изградена од композитно куќиште отпорно на удари што ја намалува тежината и заморот на алатот додека ја подобрува рамнотежата. Плус, вежбата за поправка има и 3/8-инчен индустриски чак Со клуч На Јаков кој цврсто го држи битот на место со обезбедување дополнителен вртежен момент за да спречи лизгање. Со пукање со брзина на вртење од 1.800 ВРТЕЖИ во МИНУТА, активирањето со променлива брзина на вежбата ја прикажува најголемата ефикасност. . Додадете ја основната Млазна ЈАТ-620 3/8-Инчна Солидна Реверзибилна Воздушна Вежба на вашиот сет на алатки денес. ЈАТ-620 е специјално дизајниран за транспорт и одржување поправка и операции индустриски пазар. Реверзибилната функција обезбедува најголема разноврсност. Композитното куќиште отпорно на удари ја намалува тежината и заморот на алатот додека ја подобрува рамнотежата. Клучниот чак на индустрискиот Јаков цврсто го држи битот на место нудејќи поголем вртежен момент и спречувајќи лизгање. Солиден дизајн со запечатено топчесто лежиште ги задржува загадувачите, промовира непречено функционирање во текот на целата работа и нуди издржливост. Странично монтиран прекинувач напред/назад овозможува брзи промени во насоката. Активирањето со променлива брзина има прилагодлива контрола на брзината. Покажува ултра-ефикасност со пукање при 1.800 ВРТЕЖИ во МИНУТА. Спецификации : . Вретено нишка : 3/8 инчи-24 ТПИ. Големина на чак : 3/8 инчи. Слободна брзина : 1.800 ВРТЕЖИ во МИНУТА. Коњска Моќност : 0,5 коњски сили. Влез на воздух : 1/4 инчи. Црево за воздух : 3/8 инчи. Воздушен притисок : 90 ПСИ. Вкупна должина : 7,63 инчи. Тежина : 2,56 фунти. Гаранција на производителот : 2-годишна гаранција.

Детални спецификации