.

Фери - Морс 300мг Космос Џуџе Сензација Ми Годишни Цветни Семиња Полно Сонце

Фери - Морс 300мг Космос Џуџе Сензација Ми Годишни Цветни Семиња Полно Сонце

DEN 291.84

Од стока
Во магацинот

Конечно Космос за мали простори! Ако отсекогаш сте ги сакале овие безгрижни цвеќиња, но никогаш не сте можеле да најдете простор за нив, обидете се Со Џуџеста Сензација. На само 2' висок, ќе најдете секакви места за нив. Вкусните цвеќиња во јасни нијанси на розова, розова и бела боја се носат во услови на ситно исечено зеленило. Исто така одлично за граничи со повисоки космос сорти. Светлосни Потреби : Целосно Сонце. Животен Циклус На Растенијата : Годишно. Длабочина на семето : 1/4 во. Растојание на семето : 14 - 18 инчи. Денови За Germење : 5-10. Денови До Зрелост : 45-60. Цврстина Зони : 2-11.

Детални спецификации