.

Вечен Премиер Мантис Панч Ракавици

Вечен Премиер Мантис Панч Ракавици

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Најдете ја вистинската заштита и совршено вклопување со Вечните Врвни Ракавици За Удирање Богомолка. Тие се идеални за секој боксер, почетник или професионалец. Тие се добри за обука на партнери или студенти и обезбедуваат побезбедна средина кога го чувате вашето тело од удари со голем удар. Технологијата НА ИЗОПЛАТИ и вертикалниот зглоб обложен со пена помагаат во стабилизирање и намалување на ризикот од хипер-продолжување. Тие исто така нудат подобрена мрежеста подлога за да ги одржувате рацете постојано ладни за долги сесии. Овие вечни ударни белезници се идеално купување за секој подготвен да влезе во рингот и да го намали стресот. Со квалитетот На Everlast, овие ракавици се издржливи и ќе траат многу подолго од која било друга марка таму. Тие се исто така лесни за лесно складирање во движење или во теретана. Боксерските ракавици се одлично купување за секого и обезбедуваат издржлива, но удобна заштита за време на тренингот. Вечен Премиер Мантис Панч Белезници : Мантис во облик На Мантис. Одлично за партнерска или студентска обука. Изоплатна технологија. Ракавиците за боксерски удари имаат вертикален зглоб обложен со пена. Помага во стабилизирање и намалување на ризикот од хипер-продолжување. Подобрена мрежа поддршка.

Детални спецификации