.

Стерлинг Сребрен Црвен Емајлиран Прстен

Стерлинг Сребрен Црвен Емајлиран Прстен

DEN 430.88

Од стока
Во магацинот

Ова е прекрасен црвен прстен од колекцијата Изрази Што Се Редат. Изработен е од сребро и има позлата на родиум. Овој уникатен прстен има и црвена емајлирана шема. Овој прстен што може да се реди е совршен за спарување со други прстени што се редат. Ова сигурно ќе биде вашето ново омилено парче накит. Достапно во големина на прст 9. Изразете се на уникатен и забавен начин Со Новата Колекција Изрази Што Може да се Редат. Изберете од стотици прстени што можете да ги измешате, совпаѓате и редите заедно, што ќе ви овозможи да го промените вашиот стил во еден момент. Изразите што се редат нудат накит изработен од сребро, живописно емајлиран, позлатен 14кт, украсен со прекрасни дијаманти и/или скапоцени камења и многу повеќе. Можностите се бесконечни со овој неверојатен асортиман на накит што може да се нареди.Метална Тежина : 1,92 Грама Тип на накит : Стил На Обложување : Ринггендер Што Може Да Се Реди : Женски метал : Сребрена Боја На Сребрена Боја : Боја На Бела Емајл : Ширина На Црвена Лента : 2,5 Ммринг Големина : 9 цврсти вашиот предмет пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Кина Наредени Изрази Сребрен Црвен Емајлиран Прстен : дизајн Со Шема. Полиран финиш. Црвен емајл. Родиум обложен за спречување на оцрнување. Изработени во сребро. Редење изрази бренд. Достапно во повеќе големини.

Детални спецификации