.

Примарно Злато Карат Бело Злато Руби Diam Дијамантски Прстен

Примарно Злато Карат Бело Злато Руби Diam Дијамантски Прстен

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Дајте прекрасен допир на секоја облека со овој прстен од бело злато од 14 карати. Овој прстен прецизно држи круг 0,35 cttw црвен рубин скапоцен камен на врвот Со i1 јасност пенливи круг дијаманти акцент создавајќи елегантен и шармантен изглед. Овој прстен за дизајн на бајпас е совршен за секојдневна употреба и доаѓа во големина на прст 5.Метална Тежина : 0,92 Грама Накит Тип : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 1,5 Mmring Големина : 5 Gemstone Детали : Тип : Rubybirthstone Месец : July Color : Redcut : Faceted Shape : Тркалезна Големина : 4mm Weight : 0,35 cttwquanty : 1jewerthsone поставување : Prongdiamond Детали : јасност : I1color : G-Ibirthstone Месец : Aprilcut : Facetedshape : Roundsize : 1.2 mmweight : 0.016 cttwquanty : 2 Накит Поставување : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци со Бел Лак, Совршена за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Скапоцен Камен, Дијамант.

Детални спецификации