.

NSF Левата Страна Опашка Светилка Собранието За Мерцедес Бенц W Е Класа 07-Одговара изберете: 2007-МЕРЦЕДЕС-БЕНЦ Е

NSF Левата Страна Опашка Светилка Собранието За Мерцедес Бенц W Е Класа 07-Одговара изберете: 2007-МЕРЦЕДЕС-БЕНЦ Е

DEN 879.84

Од стока
Во магацинот

Поради прецизниот дизајн и строгите стандарди за контрола на квалитетот, светилките за замена НА TYC ги исполнуваат прописите ЗА SAE/DOT И се усогласени СО FMVSS 108. Секоја светилка за замена НА ТИК е произведена со слични пластични материјали како оригиналната опрема и се подложува на ригорозно тестирање за да се обезбеди безбедно во текот на денот и ноќта. Светилките на вашето возило се суштински дел од безбедносните карактеристики на вашето возило и може да значат разлика помеѓу влегување или избегнување несреќа.Ое-споредлив ремен (без конектор за "пигтаил") за инсталација без проблеми-споредливите одредби за монтирање обезбедуваат пад на прецизните фитментригорни и забрзани тестови за возење велосипед за да се обезбеди квалитет и издржливост на услугата на производот специјалната обвивка на површината на објективот спречува замаглување и избледување обезбедувајќи соодветно осветлување и оперативна безбедностисполнете ги или надминете ги стандардите ЗА ТОЧКА/САЕ со посебно внимание за фотометриска и безбедност усогласеност tyc nsf левата страна опашка светилка собранието за мерцедес бенц w211 e класа 07-09 одговара изберете : 2007-2009 мерцедес-бенц е и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Детални спецификации