.

Крејола Студентски Одделение Обоени Молив

Крејола Студентски Одделение Обоени Молив

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Овие моливи во боја на тонот на кожата се возбудлив додаток на вашата колекција. изработка на боење страници и цртежи уште подетални и реални. Суптилните нијанси внатре се формулирани за подобро да ја претставуваат растечката разновидност ширум светот. Боите на Светот спаѓаат во три главни нијанси. Бадем. Златна И Роза и сите потемни или посветли нијанси помеѓу нив. Спарете Со Книги За Боење Креола или соберете Бои на Светските Боички. Секое пакување вклучува 24 нови бои за моливи кои претставуваат луѓе од целиот свет. Како 3 пакувања за вкупно 72 моливи. Молив во Боја на студентско одделение крејола (72 Пакет) : Складирајте училници и занаетчиски простории со материјали за боење за училишни проекти, занаети и многу повеќе. Боја : Избрана Боја. Материјал : Дрво. Препорака за возраст : 6 + години. Одделение : Одделение 1+. Должина( инчи) : 8.25. Висина( инчи) : 1,95. Ширина( инчи) : 3.53. Земја на Потекло : Бразил. Тежина Капацитет (фунти) 3.53. Тежина : 0,99 фунти. ШИФРА : ЕСЕН70075.

Детални спецификации