.

Метабо Хпт 2-1 2ин Серпентина Обвивка Ноктите

Метабо Хпт 2-1 2ин Серпентина Обвивка Ноктите

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Обвивката на серпентина ја нуди прецизноста, моќноста и барањата за добрите страни за примена на обвивка, обвивка, украсување и мечување. Првиот пиштол за нокти, користејќи воздушен притисок за придвижување на шајка, првпат беше воведен во 1950-тите за да се зголеми брзината на обвивка и под-подови за изградба на куќи. Деновиве, шајките за обвивка се вообичаени алатки на професионални градежни професионалци. Метабо хпт обвивка ноктите е способен за возење ноктите колку што е 2-1/2 во. x.099 во. со брзина од 3 во секунда, NV65 AH2 е моќен и ефикасен. Со додадени функции како селективен прекинувач за активирање, списание за навалување на странично оптоварување и репозиционирана длабочина на бирање за прилагодување на погонот, овој професионален шајка за обвивка станува уште подобар. Дополнителните карактеристики како што се прилагодливиот дефлектор на воздухот, капачето за нос без мар и пластичниот штит додаваат погодност, а способноста да се користат и жичени или пластични клинци создава флексибилност. ОБВИВКА НОКТИТЕ : Прифаќа 16 ° жица собрани серпентина обвивка ноктите од 1-1/2" - 2-1/2". Исто така, прифаќа 15 ° пластични собрани серпентина обвивка нокти од 1-1/2" - 2-1/4". СЕЛЕКТИВНО АКТИВИРАЊЕ : Префрлете се помеѓу последователно или контактно заковување со едноставно превртување на прекинувачот. ЛЕСНО ОПТОВАРУВАЊЕ : Странично оптоварување, списание за навалување на дното за брзо и лесно повторно вчитување. ПРИЦВРСТУВАЧИ : Дискови жица и пластични лист собрани обвивка ноктите за дополнителна флексибилност. БЕЗ КАПАЧЕ ЗА НОСОТ МАР : Го Штити материјалот од случајни траги. ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА ДЛАБОЧИНАТА : Алатка-помала длабочина на прилагодување на погонот за оптимална длабочина во различни апликации. ДЕФЛЕКТОР НА ВОЗДУХ : Прилагодливиот дефлектор на воздух ги насочува издувните гасови во која било насока. ЛЕСЕН : само 4,8 килограми за лесно маневрирање. ДОДАДЕНА БЕЗБЕДНОСТ : Пластичниот штит ја отклонува жичаната колација. ГАРАНЦИЈА : Опфатени Со Професионалната 5-Годишна Гаранција За Алатки На Метабо хпт.

Детални спецификации