.

Д-Р Вудс Шеа Визија Чист Црн Сапун Со Органски Шеа Путер фл оз

Д-Р Вудс Шеа Визија Чист Црн Сапун Со Органски Шеа Путер фл оз

DEN 95.20

Од стока
Во магацинот

Сите Природни-Еко Пријателски Формула За Тен Ново Искуство во Чистотаза Секојдневна Употреба како Миење На Телото, Чистење На Лицето, Шампон, Пена за бричење.Ги комбиниравме нашите оригинални производи од сапун со Органски Шеа Путер за да создадеме ултра навлажнувачко средство за чистење. Шеа Путерот е скриена тајна на природата за убава кожа. Еднаш годишно во Африканската савана, дрвото Мангифолија се откажува од својот плод познат како карит или шеа орев. Откако ќе се соберат рачно, шеа оревите се варат за да се извлече нивното богатство, Шеа Путер.Шеа Путерот е ултра хидратантна крема која продира и ја ревитализира вашата кожа. Шеа Путерот природно содржи витамини а, Е и Ф, основен елемент кој и дава на вашата кожа рамнотежа што и е потребна за подобрена еластичност и за борба против сувоста.Д-р Вудс Црн Сапун познат и Како Анаго сапун или Алата сапун, потекнува од Западна Африка. Се користи со векови во Африка. Методите и тајните се пренесуваат од генерација на генерација за да се задржи сапунот близу до мајката природа и да се избегне експлоатација и ограничувања. Многумина се обидоа да ја создадат својата верзија на црн сапун со сите видови состојки.Со векови, Африканците користеле Црн Сапун за да помогнат во ублажување на акните, мрсната кожа, чистите флеки и разни други проблеми со кожата. Црниот сапун се користи и за постигнување убава кожа. Африканците исто така го користеле овој природен сапун за капење и миење на косата. Денес луѓето од сите сфери на животот имаат корист од овој неверојатен сапун. Одлично за отстранување шминка Д-Р Вудс Црниот Сапун ќе ја остави вашата кожа мека, чиста и мириса вкусно. Овој сапун работи против предвремени линии на лицето.Црниот сапун доаѓа од кожата на хлебните. Тоа е природен извор на витамин А & е и железо.(Хлебните се популарна храна Во Африка, Јужна Америка и други делови на светот. Може да се најде во етнички или меѓународни продавници за храна, Како Што се Латино, Кариби или Африка. Изгледа како банана, но многу поголема. Нема вкус на банана и треба да се готви пред јадење. Кожата на хлебните е ѓумбирно исушена за да биде прецизна текстура под жешкото Африканско сонце. Потоа се пече во глинена рерна. Топлината мора да биде константна за да се постигне одредена боја, текстура и мирис.Следниот процес е многу деликатен бидејќи ако не се направи правилно, со вистинските состојки, нема да има сапун. Печената кожа од хлебните се меша со палмино масло, масло од палмово јадро за да се формира сапунот. Печењето на хлебните ја одредува кафеаво-црната боја на сапунот. Колку подолго се печат хлебните, толку е потемен сапунот. Д-р Вудс може да го користи секој што сака да го подобри квалитетот на својата кожа. Одрекување Овие изјави НЕ се оценети од фда. Овие производи не се наменети за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на каква било болест. Д-р Вудс Шеа Визија Чист Црн Сапун Со Органски Шеа Путер 8 фл оз.

Детални спецификации