.

Swatch Машки Xlite YYS4012AG Сребрена Пластика Швајцарски Кварц Фустан Часовник

Swatch Машки Xlite YYS4012AG Сребрена Пластика Швајцарски Кварц Фустан Часовник

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Ако сте маж со најмало чувство за мода, тогаш знаете дека обично има време и место за секој додаток. Тоа го прави уште поисплатливо кога ќе најдете оној што може да се носи низ повеќе поставки и за секоја пригода. Овој Swatch Xlite е олицетворение на секојдневен часовник кој работи како совршена компонента за гардероба за разновидна низа средини. Неговата сребрена лента е изработена од силна пластика што создава мазен, но смел изглед. Овој аспект е она што го прави овој часовник совршено прилагоден за поформален амбиент или настан. Добро ќе оди со секој деловен костум или панталони со копчиња додека сте на работа. Неговата обвивка е обликувана од цврста пластика широка 45ММ и дебела 13ММ. Ова не само што ветува супериорна издржливост, туку и неговата темна нијанса на сребро додава кул, но рафиниран раб. Неговите arпски бројки придонесуваат за неговата лежерна аура на директен начин и сините детали создаваат суптилен, но забележлив контраст против сивиот бројчаник. Темните карактеристики особено го зголемуваат робусниот изглед на овој часовник што го прави соодветен за вашиот дневен неформален кодекс на облекување или ноќно излегување со момците. Не само што изгледа цврсто однадвор, туку е изградено и за да биде еластично. Неговото бирање го чува пластичен кристал и има водоотпорност до 30 метри / 100 стапки / 3 банкомати, така што ниту водата ниту расправијата нема да го оневозможат ова лошо момче. Покрај тоа, таа користи швајцарско-кварцно движење кое ветува точност и бара малку одржување. Структурата на овој часовник е идеална мешавина од едноставни лежерни и галантни со својата цврста шминка и смелата маска и ќе направи за секоја активност. YYS4012 AG е неверојатен и популарен од Swatch - задолжителен производ. Специјална излезна цена за ограничено време-не пропуштајте ја оваа неверојатна зделка!.

Детални спецификации