.

156 Тишина-Наратив Јасно Со Црна И Коска Спла-Винил

156 Тишина-Наратив Јасно Со Црна И Коска Спла-Винил

DEN 239.84

Од стока
Во магацинот

Напишано пред околу две години за време на екот на глобалниот застој што го остави бендот и многу од нивните врсници да се опорават со кулминација на мешани грижи и инспирација, Џек Мареј (вокал), Џими Хауел (гитара), Рајан Вилкинсон (гитара/вокал), Кајл О ' Конел (тапани) И Лукас Букер (бас) се собраа да го снимат својот трет целосен албум, вооружени и со планина од материјал за обработка внатрешно и уште повеќе да се каже со зборови. Личен, поврзан, но никогаш реплициран, Наратив ги погодува сите оценки. Како целина, рекордот ги зафаќа слушателите како страниците на психолошкиот трилер што не можете сосема да ги спуштите. Решени никогаш да не го рекреираат истиот рекорд двапати, 156/Тишината откриле дека моќта на одличен албум ја отсликува онаа на одлична книга. Продуциран Од Anи Нелсон (Викенд Начос) и совладан Од Вил Путни (Духот Внатре, Тропнал Лабав, Секој Пат Кога Ќе Умрам), 156/Тишината бараше само една недела На Снимањето На Тули во Чикаго за да ја следи нивната најекспериментална работа досега. Како целина, рекордот ги зафаќа слушателите како страниците на психолошкиот трилер што не можете сосема да ги спуштите. Саундтрак за оние чија приказна и борби ретко се рефлектираат на сјајните страници на животниот блескав теренски водич за успех, 156/страсната солилоквија На Тишината се издвојува, заобиколувајќи го плиткиот базен на лажни пријатности и спуштајќи се подлабоко во застрашувачките, но прогонувачки убави размислувања за фрустрирана совест.

Детални спецификации