.

Нурисон Океан Пепел Област Килим

Нурисон Океан Пепел Област Килим

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

Со нивниот мек и прозрачен рачно тафтуван куп, килимите од Областа на Колекцијата Океан ве покануваат да се натопите во прстите. Понудени во низа неутрални брегови и сурфање, овие неодоливи килими се лесен избор за удобност и стил во домот. Прекрасната текстура слична на шенил создава природен ефект на пруги на сенка и светлина. Изберете од избор на цврсти дизајни, или килими со суптилна шема на тенки линии на вкрстување за дополнителен интерес. Во секој случај, ќе уживате во океанските длабочини на задоволство. Направено од органска мешавина од волна-лен-вискоза за извонредни перформанси и убавина. Прозрачен, рачно тафтуван тепих . Деликатните линии на витко вкрстување додаваат графички интерес и современ наклон на неговите сензуални бранови со ребреста текстура . Мека и сензуална во тонови на пепел од лебдено дрво.

Детални спецификации