.

Кејт и Лорел Силви жирафа печати црно -бел портрет врамен платно wallидна уметност од Симон Те Таи, злато

Кејт и Лорел Силви жирафа печати црно -бел портрет врамен платно wallидна уметност од Симон Те Таи, злато

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Донесете ја убавината на природата во чиста форма и прикажете ја вашата loveубов кон животните во вашиот дом со овој впечатлив портрет на жирафа. Печатено и врамени во САД во Ваунаке, Висконсин, оваа врамена уметност што лебди платно ќе биде задоволство да се погледне секој ден во вашата дневна соба, спална соба, расадник или која било просторија во домот. Печатено на галерија завиткано платно и врамени со трајна рамка за полистирен, оваа уметност на животински wallидови има две закачалки веќе прикачени на MDF на Inset MDF за лесен wallиден приказ. Надворешните димензии се високи 33 инчи со ширина 23 инчи за длабочина од 1,5 инчи. Име на печатење : "Giraffe " Уметнички биографија : Симон Те (Русија) е нов уметник, само што го започнува неговиот почеток пред 2 години. Тој е самоучен фотограф и графички дизајнер. Беше многу напорна работа, но тој помина долг пат со упатства и практики. Симон привлекува инспирација од современата уметност и слободата на изразување. Му се допаѓа едноставноста на линиите и формите создадени од самата природа. Симон очекува возбудлива иднина напред. Декоративен црно -бел жирафа портрет отпечатен на врамена галерија завиткано платно. Закачалките за метални пилани се прикачени на MDF на Inset MDF за лесно прикажување на wallидот. Димензиите на приказот на платното на платно се високи 33 инчи за 23 инчи преку длабочина од 1,6 инчи. Галерија завиткано платно се печати и врамени во Ваунаке, Висконсин, САД од домашни и увезени делови. Печати „Girирафа“ © 2019 Симон Те Таи отпечатоци.

Детални спецификации