.

Познати и Забавни: Познати И Забавни Божиќни Дуети, Бк: Дуети За Едно Пијано, Четири Раце

Познати и Забавни: Познати И Забавни Божиќни Дуети, Бк: Дуети За Едно Пијано, Четири Раце

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Познати И Забавни Божиќни Дуети, Книга 5 содржи 7 внимателно избрани божиќни омилени. Дуетите се распоредени во еднакви делови за средните пијанисти и се напишани за едно пијано, четири раце. Мелодијата често се менува помеѓу примо и секундо, создавајќи интересни делови за двајцата играчи. Аранжманите во книгата 5 вклучуваат 16-ти белешки, точки-осми белешки и клучни потписи со не повеќе од две остри или два станови. Студентите сигурно ќе уживаат во своето искуство со овие забавни дуети! * ИСБН : 9781470617271 • Формат : Мека • Датум На Објавување : 2014-08-01.

Детални спецификации