.

Познати и Забавни: Познати И Забавни Божиќни Дуети, Бк: Дуети За Едно Пијано, Четири Раце
евалуација:

Познати И Забавни Божиќни Дуети, Книга 5 содржи 7 внимателно избрани божиќни омилени Дуетите се распоред

DEN 2.33
Ричард Флури : Животот И Музиката На Швајцарски Романтичар
евалуација:

Првата обемна студија за животот и музиката На Швајцарскиот композитор, Ричард Флури (18961967)...

DEN 575.04
Премиер Пијано Курс: Премиерот Пијано Курс Алфред, Книга 5: Корелирани Стандард Репертоар
евалуација:

Премиер Пијано Курс РемекДела книга 5 вклучува стандарден репертоар од четирите стилски периоди за зај�

DEN 150.56
На половина пат до Рајот: Животот На Били Фјури
евалуација:

"Некогаш имало само двајца англиски рокенрол пејачи", рече Иан Дури, " Џони Ротен и Били Фјури."Рекламите �

DEN 517.12
Стен Гец-Омнибук: За Ц Инструменти
евалуација:

За неодреден Инструмент Во Ц, со акорд симболи; транскрибирани од саксофонски соло снимени Од Стен Гец...

DEN 388.32
Карл Марија Фон Вебер-Концертино За Кларинет: Кларинет И Пијано Чарлс Неидич 21 Век Серија За Кларинет
евалуација:

(Лкм Музика) Напишано за виртуозниот кларинетист Хајнрих Баерман, Концертино ќе стане првото дело на им�

DEN 210.40
Забава И Игри Со Алто Рекордер: Мелодија Книга
евалуација:

(Шот) Сеопфатен метод на рекордер кој се движи од првите белешки на почетниците и напредува во внимателн

DEN 0.33
Блуз Гитара За Почетници: Лесен Метод За Почеток
евалуација:

Оваа книга го зема почетниот гитарист од основите на купување на нивната прва гитара преку основните ос

DEN 145.60
Црни Студии И Критичко Размислување: Што Е Ова Нешто Наречено Душа: Разговори За Црната Култура И Џез Образование
евалуација:

Како Се Вика Оваа Работа Душата ги истражува потенцијалните последици од принудувањето На Црниот музич

DEN 3.33
Премиер Пијано Курс: Премиер Пијано Курс Џез, Партали И Блуз, Бк 1а: Сите Нови Оригинални Музика
евалуација:

Премиер Пијано Курс, Џез, Партали И Блуз 1А вклучува оригинални парчиња кои ги зајакнуваат концептите во

DEN 2.00
Зборувајќи За Револуција: Музика И Социјални Промени Во Америка
евалуација:

Сеопфатен водич за односот Помеѓу Американската музика и политиката од музичкиот експерт Вајсман...

DEN 3.00
Лесни Инструментални Сола: Лесни Инструментални Сола За Специјални Прилики И Прослави: Тромбон, Книга И Онлајн Аудио Софтвер
евалуација:

Лесните Инструментални Сола На алфред за специјални Прилики и прослави нудат разновиден избор на музик

DEN 3.00
Рутлеџ Музички Библиографии: Хорска Музика: Водич За Истражување И Информации
евалуација:

Ова е прибележана библиографија за книги, снимки, видеа и вебстраници на хорска музика Оваа книга ќе пос

DEN 3601.12
Концерт За Виолина, Оп.: Во Д-Мол
евалуација:

Група снаодливи деца започнуваат" решение , "вебстраница каде што " сајбервизиторите " можат да добијат о

DEN 302.88
Мандолина Омилени: Мандолина Игра-Заедно Волумен
евалуација:

(Мандолина ИграЗаедно) Серијата За Играње Мандолина ќе ви помогне брзо и лесно да ги пуштате вашите омил

DEN 2.33
Градење Хорска Извонредност: Предавање На Видот-Пеење во Хорската Проба
евалуација:

Дизајниран и за практичниот хорски директор и за студентот по хорски методи, ова е компактен и сеопфате�

DEN 0.33
Романтични Впечатоци, Бк: Соло Во Романтичен Стил За Рани Средни до Средни Пијанисти
евалуација:

Топли, лирски, кантабилни мелодии и богати хармонични структури се наоѓаат во оваа експресивна серија Р

DEN 2.00
Нортон Џез Снимки
евалуација:

ДВДРОМ на концизни снимки го содржи истиот репертоар како и цдсетот, но вклучува Интерактивни Водичи за

DEN 2.67
Никогаш Досаден Момент: Годината Кога Карпата Експлодираше
евалуација:

Основа за новиот хит документарен филм 1971 : Годината Кога Музиката Промени сѐ, сега стриминг на APPLE TV+ Рол

DEN 1.33
1 3: Потребна Е Нација Од Милиони За Да Не Задржи Назад
евалуација:

Возбудлива сметка за тоа како Тимот на Бомби произведе таков едноличен запис за инженерство, земање при

DEN 210.56
Може Да Чита Музика , Том: Книга За Читање Белешки За Студенти Од Виолончело
евалуација:

Овие лесни за читање, прогресивни вежби На Апоан Мартин развиваат вештини за читање на ученикот една по

DEN 3.00
Музика И Материјална Култура: Рани Англиски Виоли: Инструменти, Креатори И Музика
евалуација:

Музиката од големо значење и квалитет беше изведена на виоли во Англија од шеснаесеттиот и почетокот на

DEN 3.00
Марти Робинс: Брзи Автомобили И Кантри Музика
евалуација:

Речиси половина од книгата е хронолошки список (почнувајќи од 1948 година) на повеќе од 2 Друг дел обезбеду

DEN 2.67
Алфред Ремек-Дело Издание: Соната Во Ф Мајор, К
евалуација:

Добро познатата Соната На Фмајор На Моцарт е убаво претставена во Ова Издание на РемекДела комплетно со

DEN 120.64
Истражување На рутлеџ Во Музиката: Двоен Живот: Филмски Композитори во Концертната сала
евалуација:

Двојни Животи : Филмски Композитори во Концертната сала е збирка од петнаесет есеи кои се занимаваат со

DEN 1729.44
Патот До Роберт Џонсон: Генезата И Еволуцијата На Блузот Во Делтата Од Доцните 1800-Ти До
евалуација:

(Едукативна Гитара) Оваа многу очекувана книга го следи развојот на легендарната музика На роберт Џонсо

DEN 0.33
Духот Мјузиклот
евалуација:

"Стандарден пијано / вокален формат со мелодијата во делот за пијано" Cover Корица, стр [4] (Вокални Селекци�

DEN 0.67
Алфред Ремек-Дело Издание: Сонатина
евалуација:

Првично замислени како дел од група Романски народни танци за пијано, овие три движења се навистина тан�

DEN 115.68
Ирски Копче Хармоника Мелодии: Со Гитара Акорди
евалуација:

110 Ирски Мелодии за Хармоника специјално избрани од Дејв Мунели Вклучува макари, жига и избор на живи шт�

DEN 1.67
Вистинската Рок Книга-Волумен I: C Инструменти
евалуација:

Во формат на оловен лист; вклучува симболи на акорд (Лажна Книга) Оваа збирка претставува 200 класици од с�

DEN 622.08
Одлични Шкотски Песни : Најомилените Песни Во Шкотска
евалуација:

Компактна ризница на најомилените песни во Шкотска, комплетирана со мелодиски линии, текстови и симбол�

DEN 351.20
Музиката И Егзотичното од Ренесансата До Моцарт
евалуација:

Во текот на годините 15001800 Година, Европските изведувачки уметности уживаа во Калеидоскоп На Другоста : �

DEN 3.33
Рецитал Апартман: Ново Мексико -- Земја На Волшебноста: Лист
евалуација:

Ново Мексико На Денис Александар : Земја На Волшебноста е патување низ историското шпанско минато на др�

DEN 115.68
Музика Слушање Денес
евалуација:

Вклучува картичка за преземање индекс и музика што дава пристап до аудио датотеки со изведби Најпродав�

DEN 2.00
Избран Ученик Наставник Виолончело Дуети: Библиотеката На Музички Класици На Ширмер Вол
евалуација:

(Стринг) Во 1839 година фридрих август Кумер (17971879) напишал Виолончелошуле крзно ден ерстен Унтерихт (Виол�

DEN 148.64
Современи Концепти Во Џез Импровизација
евалуација:

Одлична книга дизајнирана да им помогне на музичарите во нивната изведба на современиот (пост бебоп) џе�

DEN 3.33
Вратите Завршуваат Најголеми Хитови
евалуација:

Вратите беа еден од највлијателните рок бендови што излегоа од Лос Анџелес Благодарение на бескомпроми

DEN 3.00
Симфониски Бенд Техника : Тромбон
евалуација:

(Јужен Музички Бенд) Составени Од Прославениот Метод На Виктор и корисни и за целосни ансамбли и за инди�

DEN 167.68
Студии Во Популарната Музика: Хеви Метал: Контроверзии И Контракултура
евалуација:

Сепак, металот останува неотповикливо обележан со неговите контроверзни, трансгресивни тенденции.Хеви

DEN 1.67
Ударни Инструменти: Купување, Одржување, Решавање Проблеми И Повеќе
евалуација:

(Мередит Музички Ресурс) Зошто тапанот звучи како картонска кутија? Зошто педалите на тимпани не остану�

DEN 271.84
Дистрибуиран За Фондацијата За Кантри Музика Прес: Историско Рца Студио Б
евалуација:

ИСТОРИСКИ РЦА СТУДИО Б : ДОМ НА 1 000 ХИТОВИ Отворено во 1957 година, историското студио за снимање ВО НЕШВИЛ

DEN 1.67
Џејмс Бонд : Тенор Са
евалуација:

(Инструментална ИграЗаедно) Соло аранжмани од 12 хит теми од саканите филмови На Џејмс Бонд Цената на ова

DEN 201.60
Омилени од 50-тите: Договорено За Харфа Спирала Врзана
евалуација:

(Харфа) Над 40 гроздобер омилени организирани за харфа, вклучувајќи : Се што треба Да Направам Е Сон ДенО (

DEN 0.33
Ширмер Опера Антологија: Дикција Тренер-Г. Ширмер Опера Антологија: Arи За Мецосопран
евалуација:

(Вокална Колекција) Лекции за дикција на секоја ar во серијата снимени од врвни јазични тренери од Метроп

DEN 258.08
Етиди За Брзина: За Класична Гитара
евалуација:

Етиди За Брзина е збирка од 43 оригинални композиции дизајнирани да ги подобрат важните елементи на клас

DEN 0.33
Кембриџ Композитор Студии: Шопен Студии
евалуација:

Овој втор том на есеи за шопен содржи истражување на Шопен од дванаесет водечки научници По успехот на С

DEN 1007.84
Крајната Клупа Воин: Како Да Се Дизајнира, Изгради, И Менување На Сопствени Гитара И Бас Засилувачи
евалуација:

КРАЈНАТА КЛУПА ВОИН : КАКО ДА СЕ ДИЗАЈНИРА ИЗГРАДБА и МЕНУВАЊЕ НА СОПСТВЕНИ ГИТАРА И БАС ЗАСИЛУВАЧИ Бк З�

DEN 384.80