.

Визуелна Земја Престиж Елита 13q 13.3 ИПС 64ГБ Четиријадрена Таблета

Визуелна Земја Престиж Елита 13q 13.3 ИПС 64ГБ Четиријадрена Таблета

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Визуелна Земја Престиж Елита 13 Q е наменета за секојдневниот корисник, е изградена Со четири-Јадрен процесор кој овозможува молскавична брзина, Е Сертифициран Од Google, кој ви дава пристап до широк избор на апликации, игри, книги, музика, филмови и многу повеќе на google Play store И се напојува Од оперативниот систем Android 5.0 lollipop. Елитата 13 Q е 13,3 инчи, овозможувајќи одлично искуство за гледање, а сепак обезбедува преносливо, моќно и лесно искуство во движење. Визуелната Земја Престиж Елита 13 Q е натоварена со врвни карактеристики како ШТО е ips екранот што овозможува кристално јасни погледи од сите агли, совршени за гледање филмови или играње игри, метални задни, предни и задни камери и 64gb внатрешна меморија, 2gb RAM МЕМОРИЈА и доаѓа претходно вчитана Со Google Suite, како и најпопуларните апликации. Визуелна Земја Престиж Елита 13q 13.3" IPS 64 GB Четири-Јадрен Таблет : Технички Спецификации : Четири-Јадрен Процесор. Голем 64gb складирање на одборот. 2 GB RAM МЕМОРИЈА. 13.3 " IPS Екран. Вграден во 802.11 B/g/n Wi Fi и Bluetooth. Дополнителни Карактеристики : Премиум Метал Назад. Задна камера ОД 5 МЕГАВАТИ и предна веб камера ОД 2 МЕГАВАТИ. микро-USB 2.0 порта, слушалки/звучник порта, микрофон порта. 64gb меморија за складирање на одборот, дополнителна меморија преку microsdhc слот. До 8 часа време на трчање со целосно полнење. Софтвер и Апликации : АНДРОИД 5.0 ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ (Шекерче). Gmail, Мапи, Chrome, You Tube, Места, Веб Прелистувач, Видео Плеер, Е-пошта, PDF Читач. Калкулатор, Календар, Камера, Менаџер на Датотеки, Снимач На Звук и Google Play (за апликации). Андроид Музички Плеер. Што има Во Кутијата : Таблет, Микро Кабел и адаптер за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА.

Детални спецификации